Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
branko_d - специалист
Здравейте,

имам нужда от помощ .

Предстои да си купя апартамент, но имам едно притеснение. В една от стайте има пукнатина на една от стените. Стената е граничеща със стената на другия вход на блока. Отвън се вижда, че има фуга между двата входа. Според строителя всичко е изолирано, но как да съм сигурен в това? Може ли да ми кажете какво да проверя за да си премахна това притеснение? Става въпрос за ново строителство, все още даже няма акт 16? Даже исках да попитам как да проверя дали дадения обект скоро ще получи акт16?

Благодаря Ви предварително.

Моля ако администратора прецени да премести темата.
me_against - специалист
:) Това е проблема на новите сгради. След първата година почти във всяка стая има пукнатини. Улягане на почвата, улягане на бетонните плочи, некачествена зидария и мазилка. Поне пет години трябва да минат, за да се нормализира всичко, при това, че сградата е населена и поема тежестта на всички.
Моя съвет е да бягаш от такива жилища. Де факто си купуваш външен апартамент, при наличието на фуга. После може да си имаш големи главоболия с течове, влага и студ през зимата. Няма достъп отвън, трудно поправимо, няма как да запълниш фугата. Преди слагаха едни тънки ламарини, колкото да закрият фугата и да "изолират всичко". Напоследък гледам , че при строеж на съседни кооперации, плочите ги захващат за съседните, а колоните ги леят допряни да стената с П-кофраж. По-добре се огледай за такива жилища.
branko_d - специалист
мен не ме притеснява толкова пукнатината, колкото фугата.
незнам как да я проверя дали е изолирана и ако не е как мога да я изолирам за да нямам проблем с влагата после?
предполагам,че си прав че трябва да търся по качествено строителство, но всичко има цена за съжеление
me_against - специалист
Да, то пукнатините се оправят след време. Фугата ти е основния проблем. Знам за цената, ама особено апартамента ако е на последния етаж, недей се набутва. Виж тази тема е от днес http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=30195. Прочети я добре, особено мнението на ralev за изолацията. Имай впревид, че жилището е вътрешно :)
branko_d - специалист
мерси, не е послед етаж, има още един над мен.
branko_d - специалист
за много години и живи и здрави на всички.
по моя проблем,чух че във фугите се слагало нещо като гума или нещо подобно, което хем уплътнявало, хем поемало вибрацийте при земетресение т.н Дилатационни фуги , за това се правило тези фуги между входовете.
знаете ли нещо такова?

Тема "проблем с пукнатина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: