Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
torbalan - Дървен философ
има дъбово рустик - идеално за целта ти... и няма да е много по-скъпо от това чамовото...


ако решиш все пак да е чамово - потърси по-дебело...
Fortune - специалист
torbalan написа:
има дъбово рустик - идеално за целта ти... и няма да е много по-скъпо от това чамовото...


ако решиш все пак да е чамово - потърси по-дебело...
Да това на Миланов е рустик, за чамовото си прав да е по-дебело, трябва ми и за изолация. На външен вид не ми пречи да е грубо и недотам перфектно, но трябва да е калибрирано за да не хлопа и да не му зейнат фугите - ще стане наистина състарено :-D
torbalan - Дървен философ
фугите май зейват само ако не е изсушено както трябва...

а за да не хлопа - лепи се към замазката...
EDI - майстор
Като е дебело, не хлопа.Моето е на майки през 55 см и няма звуци никакви.За фугите си прав, ако не е сухо, после отваря, докато съхне.
Fortune - специалист
EDI написа:
Ако е хубаво дюшемето, хич не му трябва циклене.Аз след като го наредих го минах с виброшлайфа с шкурка 60 и понеже беше сухо, не му трябваше и финосване.Ударих му прахосмукачката, после една ръка лак, като изсъхне минаваш отгоре с шкурка 120 леко с ръка да обереш настръхналите косми, след това една или две ръце лак и става идеално.
Точно това ми трябва, не искам да е нещо перфектно и много лъскаво :)
Гледах едно клипче с изкуствено нараняване дори за да изглежда автентично - биха го с вериги, начукваха гвоздеи, удряха с чук...
EDI - майстор
viewtopic.php?f=17&t=23244 ето тук, ако искаш да видиш как изглежда, има една две снимки, на които съм хванал пода.Мога да ти пусна и няколко в процеса на работа.
Fortune - специалист
EDI написа:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 17&t=23244 ето тук, ако искаш да видиш как изглежда, има една две снимки, на които съм хванал пода.Мога да ти пусна и няколко в процеса на работа.
Да точно!
Нещо подобно търся като ефект:
kraftsman
Ох и имаше едно клипче за състаряване на скрин, първо шкурка после с горелката го пообгаряше и после финиш някакъв, но не мога да го намеря.
parketmilanov - специалист
дъбов паркет,орехов паркет,череша паркет
ширина 6см
дължина 30см
дебелина 10мм
тип-ламел без нут и перо
качество -рустик
при твойте 25квадрата- 4%фира /даже по малко /
което значи 26м2 по 20лв/м2 -франко варна
пак си 500 и малко лева
50 кг лепило което не е безумно скъпо и те така...:)

Тема "Дюшеме от Практикер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: