• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lakom4oo - напреднал
Здравейте, имам една тераска 1.5 на 1.5м и мисля да я остъкля с дограма но понеже е малка та с имисля да я направя плъзгаща хем да не заема място хем да може да се мият стъклата но пък ми казват че плъзгащите прозорци не били одачни . Дайте съвет плъзгаща дограма ли да правя или не?
velsi - Почетен майстор
Ами те ако не бяха удачни никой нямаше да си поръчва такава. А ти я само се огледай наоколо...
ЧефоС - специалист
Удачни са, ако не си много претенциозен. В смисъл, че не търсиш херметичност и топлоизолация. Става само за завет, и сушина. Всичко зависи от целта, която искаш да постигнеш.
lakom4oo - напреднал
ами чак херметичност не търся но все пак като е затворено да не вее ако може но ако ще вее ще мисля някакъв друг вариант
velsi - Почетен майстор
Нищо не вее, много добре си уплътнява, даже спира шума, особено ако е със стъклопакет.
lakom4oo - напреднал
добре де дайте съвет къде да си ги поръчам в пловдив където няма да спестят от качеството
pavkatay - майстор
marrrio написа:
.....и се спестяват игловите уплътнители .....
Какви са тези уплътнители?
А за плъзгането Велси е прав. Върши работа, НО дори и с 'иглови' уплътнители(каквото и да значи това) не са подходящи за преграда между жилищно помещение и атмосферата.
Иначе за тераса вместо винкелно остъкление е перфектно и функционално.
velsi - Почетен майстор
Колегата има предвид капаците, които се слагат отзад по вертикала, където се припокриват вратичките. Не съм виждал някой да ги спестява. Чак пък толкова...
booooo55 - специалист
Колега сложиси плъзгане тип Фолксваген.
Но е по скъпичко.
Но пък и разтоянието е малко като се замисли човек
Последна промяна от booooo55 на вт фев 15, 2011 11:09 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "остъкляване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: