Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ba4e77 - помощник
ЗДРАВЕЙТЕ някой може ли да ми подскаже как да отрежа ъгъла на перваз от стиропор
благодаря предварително
peter_m - специалист
с макетен нож и шаблон (аз си направих от два триъгълника за чертане (45 градуса) и дъска).
boreto1 - специалист
те са го закасахме #-o
housedoktor - майстор
С ножовка (чиста:)) и шаблон за рязане .Това е най простото ,ако нямаш специален трион за целта.Има тема по въпроса във форума
sinbor - специалист
Аз ги режа на герунга, става бързо, лесно и най важното точно.
stiv1961 - майстор
Стига,бе.Перваз от стиропор с ножовка,герунг??? Слушай peter_m-правилното решение.
housedoktor - майстор
С макетен нож е най -неправилното и решение .Казах ножовка заради ситните зъби ,не заради твърдоста на материала .С трион с едри зъби се късат первазите а с макетен нож се кривят и мачкат,освен ако не са от най дребните .За первази от стиропор аз използвам този трион от снимката.Позволява прецизно рязане на различни ъгли

Прикачен файл

sliding_mitre_saw3.JPG
sliding_mitre_saw3.JPG (26.2 KиБ) Видяна 3649 пъти
valmet - специалист
В строителните хипермаркети продават дървени макети за 45 и 90 градуса.Не са скъпи и вършат работа.
peter_m - специалист
Естествено, че с машина става най-добре или с купеш трион и шаблон, обаче ако човека има да реже само 4 ъгъла и затова трябва да купува машина ... :?
valmet - специалист
peter_m написа:
Естествено, че с машина става най-добре или с купеш трион и шаблон, обаче ако човека има да реже само 4 ъгъла и затова трябва да купува машина ... :?
Мисля че 4 лв за шаблон не са кой знае колко,ако човек държи да стане красиво.Пък и шаблона си остава,може да се ползва и в бъдеще.

Тема "ПЕРВАЗИ НА ТАВАНА В БАНЯТА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: