Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
negramoten - специалист
comunikator написа:
10мм НЕ се реже "ДВУСТРАННО".
Има профи елмази на които самата глава е с диамант който издържа на хиляди линейни метри срез, аз имам такъв.Самата дръжка представлява цилиндър който аз лично си пълня с газ.
Е го е и тоя. Баш за коледа си поръчвах 10 мм стъкло за аквариум и мога да ти кажа, че го рязаха от двете страни, а и с какъв елмаз го рязаха мога да ти кажа, и се получи перфектно. Веднъж вече влизахме в спор във форума с някой по въпроса с елмазите, мисля вече да прекратя. Бая стъклари има явно.
Тани - модератор
Зависи за какво му трябва. Може да не се налага да го обработва , ако не се виждат ръбовете.
toniikoko - напреднал
Ще трябва и обработка смятам да сложа 2 парчета стъкло на един по скоро декоративен зид на който слагам скарата през лятото.
Johny - майстор
С парче абразивен диск ги обработваш без проблем.
Тани - модератор
Ако нямаш авразивен диск под ръка, няма смисъл да купуваш специално. Парче шкурка също ще ти свърши работа.
toniikoko - напреднал
Купих си диамантен гладък диск и ще пробвам първо с него че с елмаза и 4ка не мога до одрежа.
comunikator - специалист
Ще става сакътлък май :?
miliad - майстор
Само да вметна.А възможно ли е парчетата стъкло да са закалени?
iva6ki - специалист
Погледни тук
viewtopic.php?f=18&t=6367
има и снимка на професионален аз въпреки че съм рязал доста до 6мм вкл. не бих се наел 10мм да режа
още повече че ако ще правиш аквариум понеже не си споменал защо ти е да режеш 10мм има едно машинно
шлайфане на ръбовете което на ръка няма да можеш да го докараш ,но успех се пак
world_explorer - специалист
Не че съм стъклар, но във връзка с темата ще добавя и аз нещо. През лятото отидох при професионалист. Докато го чаках стъклото което трябваше да отреже се нагря от слънцето. Естествено човека ми обясни, че стъклото трябва да истине на сянка и тогава ще го реже, защото иначе се пука както то си иска. Не че сега може да се получи това като се има предвид външните температури но все пак е хубаво да се знае от съфоромниците, които евентуално ще режат стъкла през лятото.

Тема "Как да отрежа стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: