Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
toniikoko - напреднал
Здравейте на всички. Изпаднаха ми стъкла с дебелина 10мм. и трябва да ги режа до нужния размер а съм толкова зле с елмаза че и 2мм. стъкло не мога да отрежа . Та питането ми е има ли дискове за флекс с които да свърша работа и къде да намеря.
comunikator - специалист
Аз не ти препоръчвам да режеш 10ка с флекс :shock:
Само с елмаз,но хубав и нищо сложно няма.
toniikoko - напреднал
С елмаза съм като бебе в автосервис та мислех че с диск ще е полесно и качествено.
EDI - майстор
С диска може да стане голям фал, не бих опитал.Давай с елмаза - вземаш линеала, удряш чертата, слагаш на ръба и чукваш леко.
toniikoko - напреднал
Имам няколко парчета за проба и ще опитам с елмаз.
EDI - майстор
Какви размери стъкло ще правиш.
negramoten - специалист
10 мм се реже двустранно.
toniikoko - напреднал
negramoten написа:
10 мм се реже двустранно.
Благодаря за съвета ще имам в предвид.А какъв елмаз ще ми свърши най добре работа.
GEORGI5959 - специалист
Немски, ролков - и като качество и като цена.
pavkatay - майстор
За рязане на витрини -по-дебели стъкла и триплекс се използват специални инструменти. Прилича на ъглошлайф -има диск,но и резервоар за течност за мокро рязане. Единствения такъв,който съм виждал и пипал е 'Макита' ,но сигурно има и други.
А изхождайки от опита,който имам ,докато правех аквариуми и съм рязал доста стъкло 6 мм най вероятно тази 10-ка ще я отрежеш с елмаза,но не е 100 %. Все пак използвай ПОНЕ качествена ролка закрепена на евтин стъклорез. Такива ролки продават в БОШ на цена около 2-3 лв.
И след прекарването на елмаза стъклото не се чупи с почукване ,ако сряза е прав. В твоя случай по-добре го подпри на ръба на масата и рязко го 'отчупи". При рязането задължително е чистата повърхност и смазването на ролката (терпентин, газ,нафта...)

Тема "Как да отрежа стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: