Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
reevil - специалист
Имам нужда от инструмент и материал, с който да постигна удобството на работа kaто с монтажна пяна, само че да е със здравината на цимент или поне на дърво :)
Идеята ми е да правя под с ОСБ върху стари греди и като изравня нивото ще останат процепи между осб-то и гредите :?
С какво мога да ги попълня удобно, лесно и да е със добри якостни качества?
boltik - специалист
Какво искаш да направиш.Дай снимка,ако може.
reevil - специалист
Снимки нямам - още не съм стигнал до този етап, но си представи една стара греда, която не е с перфектно гладка и нивелирана горна страна. На нея, а и на другите греди от пода трябва да легне осб. Ще го нивелирам и наглася с клинчета, но между гредата, осб-то и клинчетата ще остане пространство, което искам да оплътня възможно най-здраво и удобно.
Ето една груба схемичка - с червено е ОСБ, със синьо са клинчетата, а отдолу е гредата...
boltik - специалист
Неможе ли отсрани да закрепиш други гредички по-конец.Ще намериш гредата с най-висока точка и като заковеш двете кайни действаш според конеца м/у тях.На вече подравнените греди се работи лесно,ако съм те разбрал правилно.Може да направиш кофражи от дъски и да залееш с бетон.Аз лично бих прекрепил на всяка греда отстрани по една талпа.

Тема "Шприцване на циментов разтвор?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: