• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
gogo1113 - специалист
Колега, за зегето има ножове за метал, които ще срежат стоманената тел от каркаса на гумата!
mirk - майстор
Май никой не е рязал тракторна гума :lol:
gogo1113 - специалист
Това ми е хоби, но свърших гумите! :lol: :lol: :lol:
velsi - Почетен майстор
Аз съм рязал гумена транспортна лента със зеге с ножче за метал. Става, но е тегаво. Със ъглошлайфа няма да стане, особено пък кръгъл отвор. С дрелка може би ще успееш да пробиеш, но не със стандартното заточване. Според мене свредлото трябва да е заточено като за дърво и оборотите да са ниски.
kuger - майстор
Дали със зеге или нож, няма значение, просто среза винаги да е мокър, поливай с вода и ще се чудиш колко лесно става.
lov - майстор
Преди години се занимавах да правя едни гуми таралежки. Тоест да пробивам гумата и в отвора да слагам болт с гайка. Най лесно стана пробиването с нагорещено до червено желязо. Работих с 2 арматурки на един газов котлон. Докато едната се загрява с другата дупча.
Та ако си очертаеш предварително отвора после мисля че няма да ти е трудно да одялкаш телчетата с едни резачки. А и с флекса да дооформиш отвора ако се налага.
mirk - майстор
Ако не стане с предложените машинарии използваш стария и изпитан метод - здрав нож бой с чука. Мокрене на ножа помага малко. Хубаво е ако ножа е със скосен под наклон връх.
maistor-sm - специалист
В гумата тел има само в обръча които ляга на джантата-другаде тел няма.
С остър нож и поливане с вода ще се справиш бързо и лесно.
  • 1
  • 2

Тема "Пробиване на дупка в тракторна гума?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: