• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
SithLurker - специалист
Здравейте,

Искам да пробия дупка в голяма (задна) гума от трактор. Дупката трябжа да е с диаметър около 10 см., за да мога да пъхна в нея една тръба.

Как според вас ще е най-лесния начин да направя такава дупка? Предполагам че вътре в гумата ще има оплетка от стоманен тел.
boreto1 - специалист
SithLurker написа:
Здравейте,

Искам да пробия дупка в голяма (задна) гума от трактор. Дупката трябжа да е с диаметър около 10 см., за да мога да пъхна в нея една тръба.

Как според вас ще е най-лесния начин да направя такава дупка? Предполагам че вътре в гумата ще има оплетка от стоманен тел.
с флекса
5kof - специалист
Пробиваш с дрелка 8-9мм и след това дооформяш с макетен нож (по-як).
BAlexandrov - специалист
А може би със зеге ще стане :idea:
ebahti - майстор
5kof написа:
Пробиваш с дрелка 8-9мм и след това дооформяш с макетен нож (по-як).
:lol: :lol: :lol: може и с бръснарско ножче да пробва :-D
SithLurker - специалист
Някой пробвал ли е реално как се държи свредлото на дрелката в гума? Няма ли опасност да се счупи свредлото в някой тел вътре?

Идеята за флекса ми хареса. Не се бях сетил за това. Може първо да потренирам върху гума от кола да видя как ще е.
gogo1113 - специалист
Боркорона с подходящ диаметър или зеге ми се струват най-удачните възможности. Боркороната да не е от тези за дърво, които не са цяла окръжност - нищо не става с тях, при по-твърд материал отворът става овален, не кръгъл.
radius - майстор
И как ще срежеш стоманената тел със зеге. Ъглошлайфа май е най-безопасен, но отвора няма да е кръгъл.
ebahti - майстор
С резак за железо можеш да прогориш дупката за 1 мин. :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Пробиване на дупка в тракторна гума?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: