Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,
Предстои ми монтиране на стелажи. Вертикални рафтодържачи с монтаж та стена с хоризонтални конзоли. /от готовите в големите строителни хипермаркети/
Рафтовете ще бъдат с дължина от 50 до 150 см.
Разнообразието от необходими височини не позволява да се ползват готови рафтове, така че най-вероятно ще ги направя от ПДЧ. Дълбочината на рафтовете ще е 30 см.
МОЛБАТА ми е: дайте някакви свежи идеи за подсилване на товароносимостта на ПДЧ рафтове.
Chefo77 - майстор
От долната страна на рафтовете открай докрай по дължината, закрепи парче ПДЧ, но напреки. Погледнат отстрани, рафта да има Т-образна форма.
mirk - майстор
Закачи ги на конзоли за климатици.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Chefo77 написа:
От долната страна на рафтовете открай докрай по дължината, закрепи парче ПДЧ, но напреки. Погледнат отстрани, рафта да има Т-образна форма.
Неприложимо поради естеството на окачване :-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
MADSON написа:
Здравейте,
Предстои ми монтиране на стелажи. Вертикални рафтодържачи с монтаж та стена с хоризонтални конзоли. /от готовите в големите строителни хипермаркети/
Рафтовете ще бъдат с дължина от 50 до 150 см.
Разнообразието от необходими височини не позволява да се ползват готови рафтове, така че най-вероятно ще ги направя от ПДЧ. Дълбочината на рафтовете ще е 30 см.
МОЛБАТА ми е: дайте някакви свежи идеи за подсилване на товароносимостта на ПДЧ рафтове.
Наслагай по-нагъсто рафтодържачите.
Натурална дъска има в пъти по-голяма товароносимост. Даже и OSB е по-яко. ПДЧ е възможно най-калпав избор.
Не казваш нищо за търсената визия. От нея зависи много.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
mirk написа:
Закачи ги на конзоли за климатици.
Твоето предложение с какво променя носимостта?
stiv1961 - майстор
По средата на всеки рафт може да сложиш по една тръба/вертикално/ с подходящ диаметър и цвят.И така от долу до последния рафт/това е приложимо ако рафтовете са един върху друг обаче/.
bisplus - специалист
Какво ще слагаш на тия рафтове....колко е тежко? ПДЧ-то може да се усили, например с алуминиев кант дръжка.

Тема "подсилване на товароносимостта на ПДЧ рафтове ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: