Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
milencvt - помощник
Здравейте,
В новия апартамент имам PVC-дограма blick, поставена от строителя на блока.
И тъй като явно е гледал да мине по най-тънкия начин, прозорците се отварят само нормално острани, но не и отгоре.
Понеже отварянето отгоре е мн удобно от гледна точка на леко проветрение (опит от сегашното ми жилище), ми се иска да си направя такова на 3 избрани прозореца.
Нови прозорци ли трябва да си поръчам - явно от същата фирма. Ще станатли тези прозорци на досегашната рамка (дограма). Има ли варинат само някакъв механизъм да се добави без да се сменя прозореца?
Мерси
joro_tsanev - специалист
Няма да купуваш други прозорци,само ще си купиш части за двуплоскостен механизъм. Трябва да премериш крилото и да видиш марката на механизмите, най-вероятно е Sigenia.
Цената за механизъм на едно крило варира от 20 до 40лв.
И напиши поне откъде си,за да може колеги да те насочат по точно.
milencvt - помощник
joro_tsanev написа:
Няма да купуваш други прозорци,само ще си купиш части за двуплоскостен механизъм. Трябва да премериш крилото и да видиш марката на механизмите, най-вероятно е Sigenia.
Цената за механизъм на едно крило варира от 20 до 40лв.
И напиши поне откъде си,за да може колеги да те насочат по точно.
Благодаря за инфото ;о) От София съм - пропуск - ще си го сложа в профила ;о)
comunikator - специалист
Как реши че най-вероятно е Сигения????
Има 20000 вида обков!?
Най-вероятно е Геу!!!
joro_tsanev - специалист
Реших така ,защото през един период от време 90% от производството на БЛИК за София минаваше през мен и освен СИГЕНИА друг обков не е слаган.(Иначе сме изпробвали и с други,но не е излизало с нищо).

Тема "дограма - добавяне на механизъм за отваряне отгоре?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: