Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
stefan_mil4ev - специалист
Става дума за етаж на къща. Стените са голи на тухла, с какви материали се прави замазката, колко трябва да е дебела и колко материал отива за 1мм2. Също и с пода как стоят нещата.
ebahti - майстор
На стена се прави-МАЗИЛКА,с хоросан и малко цимент, На пода се прави-ЗАМАЗКА,с циментовопясъчен разтвор.Дебелина-според тва колко е крива стената или пльочата...ама приеми че за мазилката 1см, за замазката 4см :idea:
Илиян Илиев™ - майстор
1см, ако вземе готова машинна мазилка в чувалчета и знае какво прави. И ако не иска да изправя. И ако още много ако... :lol:

Но като гледам как е с наименованията...

С този 1мм да не се окаже, че говори за шпакловка човека? :? :-D
stefan_mil4ev - специалист
:-D Малко ги пооплетох наистина. Аз понеже съм работил по доста строежи (дърводелска работа) и съм виждал, че нахвърлят по стената цимент и с един голям мастар го изправят, но не съм влагал много мисъл да видя как става. А за въпросната стена е доста крива. Мислех с гипс-картон да я направя, но ме посъветваха да направя мазилка. Питам как стоят нещата защото мисля сам да направя мазилката, е ако видя, че работата не става ще викам майсторите.
Илиян Илиев™ - майстор
Ми с мастар и нивелир правиш майки. Ако ще има повече от две майки на стена и конец ще трябва.

За разход няма да говорим. Всичко си зависи от дебелината на мазилката. Сметни си го сам - умножаваш квадратите за мазане по желаната дебелина на мазилката и получаваш нужната кубатура материал. Добре е да вземеш малко повече от полученото, но това са вече подробности. Това е за кубатурата на пясъка демек, цимента и варта не влизат в тази сметка

Та майките като стегнат толкова че да можеш да теглиш мастара по тях без да ги дълбаеш почваш да хвърляш с мистрията и да теглиш с мастара. Така докато ти омръзне или докато свършиш стените за мазане. Добре е да си вземеш алуминиев мастар и при теглене ръцете възможно най-близо до майките, иначе ако натискаш в средата ще стане вдлъбната стената. Гледай да не падаш под 2см мазилка, макр че и по-малко да сложиш не е фатално.

За по-добър резултат си вземи материали и си бъркай ти разтвора. Вземи и бетонобъркачка под наем, на ръка не е си работа да бъркаш. На около 18 лопати пясък слагаш 25кг цимент, 30кг вар и вода до постигане на желаната консистенция. След първото бъркало преценяваш дали да увеличиш пясъка или да го намалиш, но обикновено тази доза лепи и във въздуха и те така.

Успех.
Илиян Илиев™ - майстор
И забравих да спомена.

Преди да почнеш всички упражнения е добре да направиш разтвор от около 15 лопати пясък и 25 кг цимент. Вода докато стане на боза или по-редичко. И после с мистрията хвърляш по стените. Толкова колкото да не се вижда тухлата. Доколкото знам някои го правят с метличка това упражнение, но аз не съм виждал та не знам какъв ще е резултата.

п.п. Дори и да се справиш със стените, какво ще правиш с тавана? Там е големия зор.
iva6ki - специалист
За стените наистина лесно още по лесно щом трябва да се изправя продават метални майки които се нивелират и наковават
и само пълниш и дърпаш с мастара и не забравяй че се пердаши после, оставяш да дръпне около час ако е над 15градуса и по малко и с кръгови движения с малко пръскане на вода и добавяне на разтвор пердашиш
stefan_mil4ev - специалист
Ясно, разбрах как стават нещата. Зора ще ми е само да ги направя прави. Обаче "кадърните" майстори са си играли на пъзел, като са строили къщата и на места (че даже и по цяла стена) тухлите са с дупките навътре. На тези места предполагам, ще трябва да слагам повече материал за да запълня дупките? Също, бях наел за вилата ми едни майстори, но малко след като свършиха мазилката започна да пада, а там където не падна се получиха жестоки пукнатини в стените. За тази цел не трябва ли да се сложи някаква мрежа? А и също ми бяха казали, че се правило с унифор за да не се напука мазилката. Въобще който майстор да питам, различни съвети дава.
Илиян Илиев™ - майстор
Ако са много дупките може да ги запълниш с хартия от празните чувалчета.

Това което ти казах да направиш с пясък и цимент с консистенция на боза се прави за да не ти пада мазилката нито докато мажеш, нито след това.

Мрежа обикновено се слага между колоните и тухлите, когато е изливано преди да се зида. Добре е да се сложи и над прозорците, даже и под тях. Ако сградата е на достатъчно години, демек слегнала вече изобщо не се занимавай с мрежа. Ако много държиш на нея по-добре я сложи преди преди шпакловката.

Какво е унифор? Не забърквай нищо в мазилката. Тя се прави само от пясък, вар, цимент и вода. Напукването най-вече зависи от дебелината на слоя при едно нанасяне и температурата при която съхне. Не е задължително да пердашиш, ако ще шпакловаш след това.

Ивашки, може ли да покажеш снимка на тези метални майки? И евентуално да опишеш по-подробно как се слагат.
stefan_mil4ev - специалист
Ясно, разбрах как стоят нещата. Сградата е на 4 години ;) А след мазилката с какво се шпаклова?

Тема "Замазка върху тухла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: