Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
shotik - майстор
Темата я пиша тук,тъй като имам въпроси от няколко направления и се надявам за помощ.
Искам да си направя сгъваем багажник за колата и идеите ми са няколко :
1. С дървени парчета 200 Х 40 Х 40 см,6 броя които да връзвам на напречни релси и когато карам плоскости и фазер с дължини над 200 см ,три от тези парчета да се вържат напред ,другите назад и така мога да получа дължина 260 см и да превозя материалите,особено фазера ,като така няма да увисва.Рамката на покрива на колата е от две надлъжни и две напречни релси.
2. Метални профили 200 Х 40 Х 40 см ,3 броя в които да се напъхват други три парчета със същата дължина ,но със сечение ,което да може да влезе в описания профил и тъй като не знам колко е ,майстори железари да подскажат.Да станат като стативите на фотоапаратите ,но само от две части и да се връзват на релсите.
3.Метални профили свързани в конструкция като сешоарите за дрехи или подобен начин като мин размер да е към 130 - 140 см и разгънат към 250 - 260 см .
4.Други идеи от Вас.

Ето багажника на колата ми,разстояние между напречните релси е 120 см ,а са дълги по 115 см.
Прикачен файл:
P1060698.JPG
Прикачен файл:
P1060699.JPG
freshenero - специалист
Два телескопични пръта ,от тези за боядисване. =D> =D> =D>
shotik - майстор
Материалът им е тънкостенен и едва ли ще издържат при огъване на фазерните плоскости ,дори и при 50 км/ч от въздуха плоскостите се огъват и тези пръти ще се скълчат.
Веднъж карахме с мой приятел на колата му фибран и при 40 км/ч на спирката на рейсовете на "Лъвов мост" като духна вятър и ги скърши четирите листа,та съм ги гонил по платното частите,даже няколко ги сгазиха колите зад нас..
Трябва по-як материал,но сега си мисля за тези метални профили за които съм писал,че те ще ръждасат ,дори да съм ги боядисал и може да блокират както са при събрано положение вътре в другия профил и се отказвам от тази идея.
Вероятно трябва да са на сглобки един до друг профилите или панти ?
masterval - майстор
Когато карам гипскартон, а багажникът ми е същия като твоя - две релси хванати неподвижно за фабричните, аз слагам два мастара по 200 см праховобоядисан алуминий. И връзвам здраво с въже и ластици за бънджи скокове.
Та за около 25 лева, грубо казано, купуваш една 6 м. пръчка и си я режеш, както душа ти подскаже.
shotik - майстор
Днес купих 6 броя летви 300 Х 4.5 Х 3 см и за сега реших проблема ,сега ще мисля как да ги сгъвам за по-лесно съхранение.

Тема "Въпрос за материали за багажник на кола." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: