Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
comunikator - специалист
Нещо стана много сложно и вече граничи с невъзможното!
kabel96 - специалист
stiv1961 и аз мисля нещо такова но да видим.Понеже става въпрос за 2 прозореца а не за производство може да приспособим нещо а не е речено че пантите трябва да са хванати както пише по книгите.Днес ходих в Стилмет да гледам техния профил на 135 градуса и е с 3 мм по тесен от моите каси.Утре ще проверя и в друга фирма и ако не ще трябва да го правя с малката каса ама ме притеснява дали няма да провисне на 6 метра дължина.
pavkatay - майстор
Ще провисне и с широката каса щом е на 6м.
Отделно трябва да предвидиш натоварване от сняг (разчетното за нашия район е 300 кг/м2-при реално около 200), а ти се притесняваш да стъпиш отгоре му за да монтираш държачи.
Бих ти препоръчал вертикални носещи елементи и евентуално подсилване на профилите по билото (на снимката съм подсилил конструкцията като вместо делител съм сдвоил 2 каси с дебел усилител и впоследствие понеже не ми хареса- външно с рапиди съм монтирал Ал. профил 50х50 , в който има профил 20х40).В твоя случай според мен ще трябва по-сериозно подсилване,но просто ти давам пример.

Прикачен файл

P1010041.jpg
P1010041.jpg (31.92 KиБ) Видяна 1325 пъти
kabel96 - специалист
Благодаря на всички за съветите и бъдете сигорни ще почерпя.Това е чертежа и размерите са точни.Задната стена си е дебела стена от бетонни тухли и колона и реално за нея ще са хванати страниците и покрива тоест там няма 4 страна от дограма.Като гледам тия юнаци как са са накачили и няма нищо в средата за подпиране против увисване какво ще кажете.Изображение Изображение
Тани - модератор
Ще ти кажа , че са спънали конструкцията с доста диагонали! Помисли и за това!
pavkatay - майстор
Тани написа:
Ще ти кажа , че са спънали конструкцията с доста диагонали! Помисли и за това!
Тази конструкция от снимката е тип 'ферма',което е необходимо,защото силите от ветрови напор, натоварване от сняг,линейни разширения и т.н. действат по всички оси.
Провисване от собствената тежест ,особено щом ще ползваш поликарбонат няма да се получи.
Все пак според размерите,които си дал площта на покрива е 22,92 м2. Ако се съобразяваш с предписанията на контролните органи трябва конструкцията ти да издържи 6877 кг разпределен товар от сняг + още от ветрови напор.
Това разбира се е доста голямо презастраховане. Реално ако имаш 50-60 см сняг в зависимост от неговата плътност ще се получи максимално натоварване от около 4000 кг,което тези юнаци от снимката са докарали до около 10%.

пп Сега забелязах откъде си. Ако тази конструкция е там едва ли ще я навали толкова сняг,но все пак има някакви норми и за този район. :)
tarlyo - специалист
В серия ПОНИ на АЛТЕСТ за обръщане посоката на отваряне на касата, се ползват тези профили. Този с камерата е за каса 0035 (заоблената), а другия за права каса.

Тема "Алуминиева дограма каса-каса под ъгъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: