Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kabel96 - специалист
Благодаря за отделеното време.Оскъпяването е около 200 лева и не е такъв проблем но и не ми харесва като изпълнение.Днес изникнаха нови проблеми.Ъгъла на върха е 135 градуса тоест на машината трябва да е 67,5 а тя реже до 45.Изрязях едно трупче 22,5 и така добавих до необходимото,добре че само 2 среза ми трябват.Как се прави това по принцип.Системата на Алтест пони 375 ъгъла на 135 градуса май е само за най малката им каса и не знам дали не е много лембезе.Иначе с всичко до покрива днес съм готов и остава да го измисля него.Тоес мога го направя и от друга система.Дайте идея и за прозорците на покрива.Снимки по нататък.Като стане продукцията ще черпя всички помагали и отлежала ракия имам.Дай да го видим от любопитство тоя алумит.
pavkatay - майстор
Рязането на ъгли над 45 градуса става ,като профила се подава напречно на ограничителната дъска на циркуляра ( успоредно на диска ,когато е на 0 градуса). Трябва да се намери начин за стабилно застопоряване.Аз го правя със залепен ъгъл от каса ПВЦ към ,която с винтове прикрепям профила,който ще режа. Лапите на циркуляра притискат ъгъла.
А системата на 'АЛУМИЛ' е добра,но те се изживяват като монополисти и са игнорирали метода 'направи сам': давам размери на обекта, техните инженери В СОФИЯ ми пресмятат материала и цената и след това ми го продават. Аз си го нарязвам и монтирам,като си калкулирам цена към клиент- абе, бабини деветини. Аз например също съм инженер и може да не съм съгласен с някои техни решения, НО нямам думата.
По същия начин стои въпроса и с алуминиевите ролетни щори- продават по каталог всички елементи: кутия ламели, водачи,но като питах за макари,валове и конзоли ми показаха мостри на готови щори и ми дават цени за тяхна изработка......
Не мога да разбера тези ловци ли са....

пп Сега видях за 'Алтест' въпроса. Касите като размер са едни същи в зоната на сглобката. Няма разлика в здравината при положение , че не са подложени на динамично натоварване.
А тази колонка в каталога не е обозначена на колко градуса е , а аз не съм работил с нея ,но повече ми прилича на 22,5

Прикачен файл

P1010001.jpg
P1010001.jpg (63.96 KиБ) Видяна 2045 пъти
velsi - Почетен майстор
Не е 22,5, а 45 градуса. Довърши мислено ъгъла до 90 и ще се убедиш. Във всички каталози, които гледах има такива, но по-малък ъгъл няма.
pavkatay - майстор
velsi написа:
Не е 22,5, а 45 градуса. Довърши мислено ъгъла до 90 и ще се убедиш. Във всички каталози, които гледах има такива, но по-малък ъгъл няма.
:datz: :)
kabel96 - специалист
Оказа се че при дограмите се ползва нов вид геометрия.Тази колонка е 45 градуа но в каталога я дават 135 тоест се дава ъгъла който сключват профилите а не ъгъла на самия профил.Или аз не сващам или не знам.Виж на страницата която си показал каса 375 0005 широка е 37,5мм.Аз ползвах 375 035 широка е 45мм.Ъгъла който коментираме е 375 0335 и е широк 38,10мм тоест по тесен от моята каса и е колкото по малката каса широк.
velsi - Почетен майстор
Тя геометрията не е нова. Просто 135 гр. е срещуположния на 45 градуса ъгъл (180-45=135). Не ми е много ясно обаче защо дават него.
pavkatay - майстор
Да, за широката каса има само 90 градуса.
Може да потърсиш колонка от друга система,която да е по-широка. Със сигурност ще пасне ,защото всички производители са крали един от друг. :)
kabel96 - специалист
Я кажете как се слагат делителите в една равнина.Като се сложи единия и нама как да завия видиите на следващия.Също приемам съвети за прозорците на покрива за проветрение.Може ли върху делителите да сложа от към широката им страна.Херметичност и др не са важни.
comunikator - специалист
Връзваш си делитела от едната страна с винтове - преходно на вътрешната стена,а а другия го връзваш с Г-планка която струва 3-4ст.бр. и следващият делител пак така.А ако не ти се занимава да ги връзваш с винтове преходно може всички делители от всички страни да ги хванеш с Г-планка (S-сглобка).
pavkatay - майстор
Има ъглови сглобки,които не знам защо наричат 'полицайки'.Когато се употребяват може без централен винт.
А втория въпрос не го разбрах.

Тема "Алуминиева дограма каса-каса под ъгъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: