Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
peter_m - специалист
Това е условието. На мен всичко това ми звучи като на китайски. Задачата не е за мен. Нямам представа сложно ли е решението но ако не представлява трудност на някой моля да помогне.

А)Наклонен вентил
Р=7МРа (работно налягане)
T=140ºC (на работната среда)
DU=3см (вътрешен диаметър на тръбата)

Б)Прав вентил
Р=10МРа (работно налягане)
T=200ºC (на работната среда)
DU=40см (вътрешен диаметър на тръбата)


С тези данни, посредством изчисление трябва да получите вида и размера на вентила. Начертайте получения вентил в М 1:1.
<Friend> - напреднал
Това ако не се лъжа бяха първите проекти в ВМЕИ-то. Мисля, че няма как някой да ти напише целия проект и да ти го начерта е в един отговор.
peter_m - специалист
Мерси. Ако това наистина е нещо много сложно и дълго няма смисъл. Ако беше само някоя формула да, но иначе няма смисъл.

Намерих нещо за изчисения по температура, налягане и диаметър, но си е доста сложно и трябва да разбираш от материята...

http://www.cheresources.com/valvezz.shtml

Темата може да се затвори.
karimddd - напреднал
peter_m написа:
Това е условието. На мен всичко това ми звучи като на китайски. Задачата не е за мен. Нямам представа сложно ли е решението но ако не представлява трудност на някой моля да помогне.

А)Наклонен вентил
Р=7МРа (работно налягане)
T=140ºC (на работната среда)
DU=3см (вътрешен диаметър на тръбата)

Б)Прав вентил
Р=10МРа (работно налягане)
T=200ºC (на работната среда)
DU=40см (вътрешен диаметър на тръбата)


С тези данни, посредством изчисление трябва да получите вида и размера на вентила. Начертайте получения вентил в М 1:1.
Здрасти решението и чертежите не могат да се поберат в един отговор.
по принцип чертежите трябва да са уточнени за кой детайли на вентила са, на мен ми искаха 7 броя.
мога да ти препоръчам ръководство по което да направиш зададените задачи но ти трябва някъде около 1 ден плътна работа за чертежи и записката на едното условие.

Тема "моля помощ за задача по машинни елементи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: