Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
b_stoilov - специалист
Здравейте,

Почвам почти основен ремонт на апартамент строен 1933г. и имам няколко въпроса. :lol:

1.Има избил мухъл на няколко места по стените.Главно в ъглите и под дограмата.Сега съм поръчал ПВЦ дограма с което се надявам да се премахне по-голямата част от влагата. Интересува ме ако напръскам мухъла със Саво, шпакловам с колоркит и латекс отгоре има ли вероятност да избие пак мухъл? Ако да с какво да третирам стените преди шпакловка?
2.Ще правя окачени тавани почти навсякъде тъй като таваните са 3м. високи и зимно време ще е трудно с отоплението. Ще ги сваля на 2.60-2,70м в зависимост от стаята. На някой тавани има мухъл.Четох във форума, че се слага найлон м/у ватата и картона за да се ограничи влагата минаваща през картона и съответно кондезираща по студения таван.Ако налепя от декоративните стиропорени плоскости на картона те ще спрат ли влатага и ще се получи ли добра изолация както с ватата?
3.Някой от помещенията са на варова мазилка боядисана с латекс.Стените са много прави и гладки( направо не е за вярване :shock: ).Искам да ги шпакловам с колоркит и трябва ли да мажа някакъв грунд в/у латекса или не и какъв да е той? Едно от помещенията беше с тапети и не е мазан латекс в/у варта.Мога ли да шпакловам директно с колоркит?
4.Подовете са с дюшеме изциклено и лакирано преди време, но на места вече е изтрит лака.Проблем ли ще е ако наредя ламинат х/у него? Здраво е и не пропада никъде. :roll:
ArturDent - Почти Безобиден
1. Точно обратното - като сложиш ПВЦ дограмата, влагата/конденза/мухъла ще се увеличи. Това се дължи на по-доброто уплътняване на ПВЦ-то и съответно по-малкото естествено проветряване.
Борбата с влагата се води на няколко фронта: Премахване на източника на влага, редовно проветрение, отопляване на помещението, изолация отвън.... има достатъчно писано във форума.
4. Защо просто не изциклиш и лакираш дюшемето ?
Dewalt - специалист
След третиране с препарат проветрявай - постоянно.
Сториопора на тавана само ще прикрие влагата - след време ще избие и на него
Едно време е имало много добри майстори които са измазвали - не се учудвай че са прави стените.
Преди шпакловка обаче нанеси грунд - може да минеш с Нано грунда на Леко - прониква в мазилката и я заздравява.
Ако дюшамето е здраво наистина запази го - с нито един ламинат няма да ти е толкова комфортно
koleto84 - специалист
Колегите са прави само да поясня,че влагата идва отвън в следствие на стара,изгнила,не подмазана дограма.След смяна на прозореца първо обработи от вън и тогава отвътре.
Аз също имах влага в ъглите.Пречината беше неизмазани фуги отвън.
Успех с ремонта!
b_stoilov - специалист
Сменям всички интериорни врати и след като махна старите каси ще останат дупки на дюшемето, затова мисля да наредя ламинат навсякъде в стайте. Отделно нещо с дюшеме ми прилича малко на хижа. :lol: Нещо не ми харесва много.
Старата дограма е все още "оригиналната" дървена която е изгнила цялата и като вали по-силен дъжд тече в стаята, отелно самата дограма се напоява с вода, като гъба и после всико влиза вътре.Надявам се с ПВЦ-то да спрат течовете или поне да намалеят. :roll:
Ще мажа с този грунд Нано на Оргахим пък дано стане здрава основата.Преди това обаче ще трябва да се премажат стените, тъй като на места падна мазилката до тухла. :lol:
Отелно 3 от стайте са на 1 бушон вързани, а апартамента се отоплява на ток..... Ще трябва да сменям и инсталация. :shock:

Тема "Няколко въпроса относно ремонти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: