Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,

става въпрос за хубава детска соц-пързалка, която се пързаля добре (не като тия едни нови с завои) и искаме само да поправим улея, който е от нещо като пластмаса с влакна.

Улеят има места, на които липсва самият материал от износване. Повечето са малки (2-3 см). Едно единствено е голямо с 20х2 см.

Възможа ли е частична поправка на тези места??
Възможна ли е цялостна заливка и реконструкция на улея на пързалаката??

Сещам се за епоксидна смола и некъв плат дето се слагал за основа, ама хабер си нямам. Има ли компетентни хора за тази работа? Пързалката се намира в центъра на София.

Поздрави
masterval - майстор
Всеки горд притежател на Трабант е специалист в тази технология. Купете си кутия епоксидна смола и стъклена лента за гипскартон..
Todor - специалист
Навремето се правеше с епоксидна смола и марля.
Полиестерна смола ускорител втвърдител и стъкломат търси в складове на оргахим
PCL82 - майстор
С полиестерната смола трябва много да се внимава. Ако се прекали с втвърдителя може да се самозапали. Мирише много силно и е вредно за дишане. Работи се на открито по възможност с предпазни средства. Много от хората които са си правили лодки от стъкломат не са живяли дълго след това.

Платното е стъклено-воалит без асфалтово покритие, а смолата е полиестерна.

Доколкото знам смолата се маже с четка върху платното което е фиксирано в съответната форма.
shotik - майстор
В Практикер /Дружба/има смола и стъклоплат на щанда за автопринадлежности,като стъклоплатът е с различни дебелини и размери.
На място трябва да се залепи отдолу твърда подложка /гетинакс,текстолит или др. /и плата да се изреже колкото отворите и с няколко пласта от него и смола се промазва между слоевте,до изравняване с повърхността..Като се втвърди може за последно още един пласт стъклоплат и след втвърдяване да се шлайфа до постигане на гладкост на пързалката и да се полиракакто е около кръпката.
Мерси, но ми трябва просто конкретен човек с опит, който да се справи с тази задачка. Не ми се наема на мене, защото пързалката е една за всички и не искам да я прецакам.

Няма ли някой, който да се навие по договаряне?

Поздрави
bill47 - напреднал
Отиди при автотенекеджия , използват тази технология ( със смола и фибро стъкло ) за ремонт на броните и спойлерите . Също и някой който се занимава с авто тунинг . успех :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
e6ko написа:
Мерси, но ми трябва просто конкретен човек с опит, който да се справи с тази задачка. Не ми се наема на мене, защото пързалката е една за всички и не искам да я прецакам.

Няма ли някой, който да се навие по договаряне?

Поздрави
Работата е на няколко етапа, а това отнема време, къде е тази пързалка?
n_a написа:
e6ko написа:
Мерси, но ми трябва просто конкретен човек с опит, който да се справи с тази задачка. Не ми се наема на мене, защото пързалката е една за всички и не искам да я прецакам.

Няма ли някой, който да се навие по договаряне?

Поздрави
Работата е на няколко етапа, а това отнема време, къде е тази пързалка?

Местоположение: София център, ул. Раковски около Дондуков
Мога да ти пратя телефона си по лично съобщение.

Тема "Поправка на пързалка (епоксидна смола??) -- търся майстор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: