• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
LZ - специалист
Става дума за 8 етажен панелен блок в София - Младост-2. Има нужда от ремонт. На места има напукана боя и олющена мазилка и там трябва да се почисти и шпаклова. Целият вход се нуждае от пребоядисване. Изобщо да се ремонтира. Наскоро сложихме нова дограма.
Въпросът ми е, каква е нормалната цена и срокове за това. За предпочитане легално, с договор, приемо-предавателен протокол и т.н.
Ще ни се и да се въведе ред в разните кабели, на разните кабеларки, т.е. нещо като кабелни канали, но това може да е тема на отделен разговор.
nikibi - специалист
Всички кабеляци се оправят ПРЕДИ ремонта, цени преди оглед могат да бьдат единствено ориентировьчни.
LZ - специалист
Аз питам точно за ориентация. Аз не се занимавам с тази работа. Има някаква оферта за 3 и нещо и искам да знам дали е нормална. Във входа са 23 апартамента, т.е. по 3 на етаж и 2 на първия етаж. Няма санитарни възли във стълбищната клетка, като мивки, тоалетни и т.н.
nikibi - специалист
Ако е само за труд, ми се вижда множко, ако е и сьс материали може и да отиде около тая цифра. При положение че има чегьртане, циклене, грунд, пьлнене, шлайф, боя и тн. работата не е малко, зависи от сьстоянието на основата, доколко е читава и какви са изискванията кьм равнините на стените и таваните. Ако сложиш и блажното по парапетите може и да не влезеш в цифрата. Вьпреки че всичко е относително, качеството си дьржи цената но ако кьрпежите са по малко може и доста по надолу да падне цената. Миналата година в Красна поляна, подобен вход на блок за едно приятелче го офертирах на 2800 и горе долу го уцелих. За две седмици, двама човека по 65 лв. и около 1000 за материали.
masterval - майстор
Цената зависи от заданието.
Нещата, които не са споменати в питането, са твърде много:
Има 7 врати на междинните площадки + една към мазетата.
Има 8 врати на асансьор.
Тези врати имат вътрешна и външна страна.
Ще има ли цокъл?
Парапетите (обикн. са метална конструкция) какво се правят.
Прави ли се с черно цокъл и челата на стъпалата?
С КАКВО ЩЕ СЕ БОЯДИСВА, МАТЕРИАЛ?

Все едно да попитам, колко ще ми струва 10 дневна екскурзия в чужбина...
LZ - специалист
Мога да разбера по-подробно за каква работа е офертата.
Врати в стълбищната клетка няма с изключение на тези на асансьора, апартаментите и една за мазето, т.е. стълбищата са почти само стълбища.
Просто се интересувах за порядъка.
Офертата е за труд и материали, но не знам подробно за каква работа е.
До колкото разбирам, офертата е по-скоро нормална, от колкото нереална.
Благодаря за информацията. Ако имам повече информация ще кажа.
Знам за Пловдив ако на някой му трябва. За нашия вход тях избрахме и сме доволни за сега.:...
Последна промяна от Virtex на нед юни 10, 2018 12:08 am, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама
krasi92 - майстор
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>За младост пита човека не за пловдив
lyubohar - майстор
Защо?
То половин Пловдив работи в София.
А и Младост е близо до Пловдив. :-D
MamaMy - майстор
Друго си е да праснеш една пиратска рекламка. Може и да не се усетят балъците и да минеш метър. Един шаран да клъвне все е кяр :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на вход в панелка - цени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: