Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nikisv - специалист
Ситуацията е следната имам изолирани тръби с стъклена вата мрежичка и гипс отгоре но не е здраво ако ги дозамажа с теракол отгоре дали ще се спои добре.
Илиян Илиев™ - майстор
Този въпрос ми намирисва на поредния глупашки съвет от приятел, на когото му нямаш доверие. :lol:

Хайде сега опиши по-подробно какво искаш да постигнеш като ефект и евентуално снимки с обяснение за разположението на тръбите за да може някой да ти отговори по-адекватно от мен. :wink:
nikisv - специалист
Ефекта който искам да постигна е запазване температурата на рецирколация на бойлер а основния въпрос е хваща ли теракол върху гипс .
masterval - майстор
Основният отговор е, че "теракол" и за яйцата ти ще хване, ама кво значи "гипс отгоре но не е здраво"? Какъв гипс, колко не е здраво?
nikisv - специалист
Не е здраво в смисъл правил съм го аз един слои гипс нанесен с четка и на места прозира ватата ,гипса свърщи беше остатък от строежа на къщата но има още теракол :-D за това питам но получих вече отговора благодаря ви.Все още не съм закъсал толкова та да си топя яйцата в теракол :-D .
jakuzi - специалист
nikisv написа:
..........Все още не съм закъсал толкова та да си топя яйцата в теракол :-D .
Е , това си е за бисерите на форума =D>
torbalan - Дървен философ
nikisv написа:
Не е здраво в смисъл правил съм го аз един слои гипс нанесен с четка и на места прозира ватата ,гипса свърщи беше остатък от строежа на къщата но има още теракол :-D за това питам но получих вече отговора благодаря ви.Все още не съм закъсал толкова та да си топя яйцата в теракол :-D .
ако не е здраво отдолу - каквото и да сложиш отгоре - няма да бъде здраво...

изчисти до здраво и тогава направо с теракол...

само че за топлоизолация - теракола няма да помогне...
трябва я вата, я фибран или нещо такова...

Тема "Теракол бърху гипс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: