• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
comunikator - специалист
Не ти препоръчвам фирма,но Ролпласт не е добър вариант и не ме питай защо? Предполагам че и др колеги дограмаджии ще ти го кажат!
bulhomes2 - майстор
Аз пък ще те питам защо? Дистрибутор съм и на Роллпласт и на Валда. Вземам и от двете и нищо лошо не виждам в Роллпласт. Ако има проблем най-вероятно е да е в монтажниците. Баш си Роллпласт нямат техни монтажници. Може и да имат няколко, някъде, но със сигурност клонят към нула. Всички фирми с офиси на Роллпласт са с договори към тях и определени условия. Абе сега ако речеш да спорим ще излезеш прав, че Роллпласт не са си подбрали добре дистрибуторите, ама щото много крайно се изказваш и ми и е интересно какъв ти е проблема с тях.
comunikator - специалист
Проблема е производствен! :) Знам какво правят и как го правят.
Ако бях дистрибутор и аз щях да взимам от тях защото щеше да ми е на далавера но до там....
bulhomes2 - майстор
И кое те спира да ни кажеш къде им е проблема? В този форум обменяме опит, а това твърдение е важно.
pavkatay - майстор
Много задълбахте....
Вътрешните алуминиеви щори се нагряват много и топлоотдават в стаята. Вариант са вертикални щори от плат,ако става въпрос за вътрешни щори.Това го казвам и от личен опит -вкъщи имам три стаи с еднакво изложение. Две са с вертикални щори и една с алуминиеви хоризонтални-разликата е 3-4 градуса в температурата,когато напича слънце.
А външните ролетни щори са добър вариант. Алуминиевите са по- трайни от тези от ПВЦ( пластмасата на щорите не е много качествена,каквато е тази за прозорците и бързо изгарят от слънцето). Има алуминиеви щори с различна височина на ламелите (35-80мм),както и такива с и без полиуретанов пълнеж на ламелите. Стандартно се работи с ламели с полиуретан и височина 39 мм.
Основни производители на алуминиеви ВРЩ са Ролпласт и Камакс. Щорите и на двете фирми са съвършено еднакви-материали, начин на изработка...(разглобявал съм ги-ремонта е много труден). Търсена е цена за сметка на някои елементи-липса или заместване на същите с по-евтини.
Аз също изработвам алуминиеви ролетни щори-не правя икономии и се получава много добър продукт,който при нужда може да бъде ремонтирн много лесно почти без инструменти.
Има и други решения за проблема на питащия- външни хоризонтални щори,сенници и др, но са доста по-скъпи.
  • 1
  • 2

Тема "Какви щори вместо климатик?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: