Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ZMeyGorianin - майстор
Имам една площ около 50м2. вън от сградата от които към 20м2 са под навес. Настилката е от бетон и отгоре замаска. Смятах да сложа гнайс това лято, но при него плочите са много дебели /3см./ и ще пречат на една врата. От Гугъла намерих гранитогрес за външно полагане /релефен/. По темите разбрах, че се ползва флексово лепило на Церезид С-16. Въпросите ми са:
1. Искам да няма фуги между плочите /ще изглежда като баня така/. Достатъчно ли ще бъде за разширение ако се оставят такива само по краищата за тази площ?
2. Има ли някаква еластична фуга или да ползвам силикон за там?
3. Като знам как се пързаля теракота в банята през зимата, когато вляза със "снежни" обувки, дали няма да се разчеквам по този гранитогрес всеки път когато завали?
Прикачен файл:
DSC00720.jpg това е част от площа в момента всичко е на замаска
EDI - майстор
По релефния грес не се пързаля, и аз имам такъв под навеса, няма проблеми.Голяма ми се вижда площта, няма да може да поеме температурните разлики, още повече, че искаш да редиш без фуга.Защо не сложиш гнайса, а само покра йвратата да оформиш фигура с грес, ще стане интересно.
ZMeyGorianin - майстор
Защо не сложиш гнайса, а само покра йвратата да оформиш фигура с грес, ще стане интересно.

:idea: Това е идея- не се бях сетил! Колкото до разширението мислех да оставя на определено разстояние- да речем през 3м.- една дълга фуга /от край до край/ 4-5мм. широка
pipbel - майстор
При мене около цялата къща е само грес, 2мм.фуга с С40, не съм забелязал да се хлъзгам при дъжд.
Не е от оня гланцовия,ама не е и релефен та да събира мръсотия.
Малко се притеснявам как ще е зимата(леда) че ще ми е първа, ама имам пясък. Засега съм доволен.

Прикачен файл

SS853882.jpg

Прикачен файл

SS854436.jpg

Тема "Гранитогрес като външна настилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: