Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
VLADO66 - майстор
teon - специалист
VLADO66 написа:
http://shop.lando-hobby.com/product_inf ... cts_id=778
... :? мхмм....туй ми беше последния вариант...
MamaMy - майстор
Смяна на кварца е по-скъпия вариант от смяна на целия механизъм 1,70 лв :lol:

http://smilehobbyclub.com/shop/index.ph ... t&Itemid=1
teon - специалист
...часовници бол, мерак също...има ли вероятност да се присади кварц от др. часовник на въпросния :?: ...за смяна на целия механизъм щях да питам у форум стрелки :) ...
Прикачен файл:
Canon.jpg
VLADO66 - майстор
Като имаш часовници присади целия механизъм.
teon - специалист
...мм даа...значи да действам на принципа: Нови части-добри майстори? :cool:
VLADO66 - майстор
Би трябвало да може да се разглоби.
teon - специалист
...колеги ,благодаря Ви за отговорите... :partyman:...при нов часовник за 5-6лв. или машинка за 2-3 лв. наистина не си струват главоболията... но все пак в духа на форума ще бъде разглобен-друг е въпросът 'Каква е стършел свършел' :?
VLADO66 - майстор
Аз съм си правил стенен часовник с такива механизми.Всичко е Чайна-майна и късмет.Различават се единствено по дължината на оста,демек трябва да си правиш сметка за дебелината на материала през който трябва да влезе оста.Мисля че максимално бяха 10мм.
teon - специалист
...малко развитие по случая с кварцовият часосовник...поступах го с отвертка няколко пъти по корпуса да му се понаместят атомите в кристала :roll:...в следствие на това избързването в хода намаля до 2мин. за24ч., но започна понякога безпричинно да спира което ме накара окончателно да го прежаля и да му отворя машинката...внимателният оглед с въоръжено око показа,че шийката на вала на едно от зъбните колела е износена на конус...въпросното колело е зацепено с колелото на секундната стрелка и с теглото си последната при щракането явно натоварва възела в повече което съчетано с годините е довело до износването...след кратко умуване реших да се заема с възстановяване...
Прикачен файл:
Canon 001.jpg
...ясно се вижда конуса в шийката горе-резултат от износването...
Canon 001.jpg (48.18 KиБ) Видяна 1550 пъти
Прикачен файл:
Canon 002.jpg
...реших да 'набия' втулка на износеното място...за целта използвах металната част от пълнител за химикал...на снимката - готовата втулка след подходяща обработка...
Canon 002.jpg (55.32 KиБ) Видяна 1550 пъти
Прикачен файл:
Canon 003.jpg
...втулката вече монтирана със секундно лепило в/у износеното нясто...
Canon 003.jpg (50.37 KиБ) Видяна 1550 пъти
Прикачен файл:
Canon 004.jpg
...тук сглобеният механизъм без горния капак...
Canon 004.jpg (86.05 KиБ) Видяна 1550 пъти
Прикачен файл:
Canon 005.jpg ...корегирах и лагерния отвор в капака,но явно и той е имал елипсовидно износване и при разпробиването се измести малко встрани което пък при последващото сглобяване доведе до неуспоредност на въпросното зъбно колело спрямо другите...наложи се пак от химикал да изработя лагерно тяло което залепих за капака...на снимката вече сглобения механизъм...
...72 часовите проби минаха успешно...по-натъй предвиждам да сложа и гресьорка на възела :mrgreen:...

Тема "Въпрос за кварцов часовник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: