• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
d3v1ous - специалист
Здравейте,

много отдавна не съм писал тук, но ето, че и този момент дойде ;-)

Имам малка драма вкъщи - няма къде да си суша дрехите. Пред не мога да разбера защо не се омирисваха на мухал, за съжаление вече нещата не стоят така. Както и преди съм ги държал на сушката вътре в стаята, на отворени прозорци (уж да става течение - движение на въздуха и т.н.) преди не се омирисваха, но сега се. Реално си преа дрехите по 100 пъти и нямам какво да облека щото просто всичко мирише на мухъл.

В банята имам простор, но пък там няма вентилатор. Дори да монтирам вентилатор предполагам, че това няма да реши проблема, тъй като като се къпя се отделя пара и точно от това се омирисват дрехите. Трябва да се къпя на отворена врата което значи цялата пара от банята да отива към апартамента.

За това си търся човек който може да ми направи простор и да го монтира. Ще си платя всичко (самия простор + работата). Единствената спецификация (проблем) е, че искам простора да бъде монтиран на прозореца на хола. А самия прозорец представляват 4 прозореца като само 2 от тях се отварят - вътрешните. Т.е. не знам как точно трябва да стане монтажа - да се ходи по перваза или с някаква стълба от долу. Става въпрос за 3-тия етаж.

Моля ако някой се интересува и може да направи нещо подобно, да пише в темата или лично съобщение.
Благодаря.
mumar - специалист
Ми не смятам, че питанката ти е за този раздел :? ама ако преценят шефовете да я местят
При подобен проблем, е много важно, не по колко пъти се къпеш и переш, а дали ти е проветриво и чисто!
Под проветриво- често отваряне на прозорец, вентилация в банята и т.н.
Под чисто- пералнята се почиства по инструкция, филтър и т. н.
Не е лошо да си смениш прахта за пране или омекотителя!
Но ако си решил да правиш простор- майсторите тук са № 1 ! =D>
d3v1ous - специалист
Човек, простора си е простор.
Като си взема дрехите от пералнята миришат супер. Пера със сравнително скъп прах за пране, но уви ефекта е ..
Просто ми трябва някой който би направил това - не казвам, че няма да помагам.
Тани - модератор
А за колко време ти изсъхват дрехите?

Дезинфекцирай си и пералнята наистина. Ако проблема е в нея , като си изкараш дрехите ще миришат добре , но след няколко часа ще са се развили микроорганизмите. Жена ми изпра преди десетина дни едни джапанки вечерта преди да тръгнем на море . Сутринта не били съвсем изсъхнали и ги сложи в една найлонова чанта и в багажа. Понеже пътуването до морето се проточи цял ден , чак вечерта ги изкарахме от чантата - е няма такава смрад! А никога преди това не са мирисали дори на крака! Явно е имало някакви микроорганизми по тях и в чантата се е получила перфектната среда за развитие!
d3v1ous - специалист
Мхм, имаш ли идея с какво мога да я дезинфекцирам?
VLADO66 - майстор
Пускаш празна пералня на плакнене и сипваш около 100гр. Доместос
d3v1ous - специалист
Мерси, ще го направя и ще тествам.

Все пак въпроса остава :-)
Тани - модератор
По-добре я пусни на пране и изсипи белина - може и разредена в отделението за прах са пране и омекотител - там също мухлясва - после я пускаш да пере на максималните градуси - дори само да вдигнеш температурата на барабана над 60°С за определено време е достатъчно да избиеш повечето мироорганизми , но хлора в белината ти дава повече сигурност. Остави я да си попере повече време за да е по-гарантиран успеха. Дори да не ти е това проблема , малко дезинфекция не е излишна. Дори, както ме подсети от цяла година не съм правил тази процедура , та и аз ще я направя тези дни !
bulhomes2 - майстор
За монтажа няма как да стане без сваляне на стъклопакетите и на неотваряемите части, но то не е толкова сложно.
професионал - специалист
bulhomes2 написа:
За монтажа няма как да стане без сваляне на стъклопакетите и на неотваряемите части, но то не е толкова сложно.
+1
  • 1
  • 2

Тема "Монтиране на простор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: