• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
piron45 - майстор
Нека започнем с тема за налична стара работеща техника. На всеки може да му се намира в наличност някаква техника от близко и далечно минало, която е запазена и работеща.
Да ги представим в най добрата им светлина и да си спомним за тях с носталгия :)
Ако има и снимки още по добре.

Ще започна с една Байрета - фотоапарат от 1968г /ГДР/. Бях на 9г когато ми бе подарена и от тогава не съм се разделял с нея. Направила е незнайно колко снимки и продължава да е в чудесна форма.След малко ще я снимам за пригледност.

ПП сега изрових и един Сокол 2 / СССР/, който е на жената. Ще ги снимам заедно.

Прикачен файл

DSCI3890.JPG

Прикачен файл

DSCI3889.JPG

Прикачен файл

DSCI3888.JPG

Прикачен файл

DSCI3887.JPG
Последна промяна от piron45 на ср юли 18, 2012 8:51 pm, променено общо 1 път.
майсторчето страхил - специалист
:idea: това е шевната машина(СИНГЕР)на баба ми от 1938 година която и до ден днешен си шие ,и то тунингована с електрически мотор .На нея шия от брезент до коприна :-D

Изображение
iavor - специалист
Първо поздравления за темата =D>
Има ли вечни неща ?
За мен тази шевна машина Singer е вечна.Произведена е 1917 г.а е купена /на старо/от майка ми и баща ми /мир на праха им/ през 1951г. Работило се е с нея професионално тъй като майка ми беше шивачка. До ден днешен не е дала никакви ядове и работи перфектно.
Току що видях още една такава =D>

Прикачен файл

IMGP0080.jpg

Прикачен файл

IMGP0077.jpg
iavor - специалист
майсторчето страхил написа:
:idea: това е шевната машина(СИНГЕР)на баба ми от 1938 година която и до ден днешен си шие ,и то тунингована с електрически мотор .На нея шия от брезент до коприна :-D

Изображение

Дали има нещо по-вечно от тези машини.....?! Не споменах,че баща ми навремето беше сарач и започнал с нея.По-късно си беше купил още две и разбира се пак SINGER.
puh4 - специалист
Няма вече такава техника.
майсторчето страхил - специалист
Явно такова съвършенство в качеството скоро няма да има,а моята баба лека и пръст беше шивачка и шиеше по поръчка .
А навремето в къщи имахме фотоапарат от тези с мях като на акордеон които си работеше ,но за жалост като дете го съсипах от любопитство :cry:
Хубава тема =D>
stefanbg - специалист
Поздрави за идеята!
Фен съм на ретро техниката, а и не само на техниката и тези дни ще направя малко снимки на това, което имам!
torbalan - Дървен философ
Ретро техниката си има своя чар, но да не се прехласваме чак толкова по качествата и.

Това, че не сме виждали качествени съвремени машини, не означава че ги няма :)
майсторчето страхил - специалист
Важен е принципа ,не че няма качествени изделия ,но това е история !
А това че примерно имам риболовна макара"митчел" от преди 40 години която още работи и я ползвам,а имах от същия модел и клас ново производство която подарих на познат че ме изкара от нерви е друго....
Просто в момента се правят хубави, красиви неща които да издържат 4-5 години ,след това се чупят,не подлежат на ремонт и купуваш нови ,потребителска политика ......
torbalan - Дървен философ
Аз като дете прибрах на баща ми и чичо ми макарите...

Мичел 320...

Били са купувани през 68, но почти не бяха ползвани :)

Немаше по-голем гъзар от мен - ползвах ги от края на 70те до края на 80те :)

За десетина години ги съсипах от ползване, ама истина е, че бяха много здрави макари :)
  • 1
  • 2

Тема "Да си спомним за техниката от миналото с носталгия !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: