Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте, не успях да открия подобна тема, затова пускам нова. Апартамента в който живея е на 1ви жилищен етаж и има еркер. Хола и спалнята са издадени с 1 метър. Точно там където е еркера стените се напукаха 3 месеца след като се нанесохме. Видимо пукнатините "вървят" по зидането на тухлите като само на една от стените пукнатината е прав диагонал без да следва някаква логика.
От фирмата строител уважиха рекламацията ми, било нормално от тежестта на мебелите и тн. Учуди ме обаче че освен да ги замажат с шиитрок(?) друго не направиха. Нищо не шкуркаха, не слагаха от онези белите ленти да кажем...

Знаете ли дали има норматив някакъв за подобен ремонт (понеже строителя много обича да се позовава на подобни неща по други поводи), за да им го представя и да поискам да го направят наново?

Другото което исках да попитам е, дали тези пукнатини може да са от неправилно сложена арматура на еркера да кажем? Има ли кои да го провери изобщо? ДНСК (ако не бъркам името)?

И последно за да задам всички въпроси, които имам :) Мазето ни е доста влажно и всичко мухлясва вътре, а няма вентилация? Какви са изискванията за вентилация и мога ли пак да поискам ремонт?

Поздрави!
mladkal - майстор
Законово-гаранцията е пет години (инфо от преди 7-8 години), когато аз се нанасях с жена ми тук..
Почти всяка една нова сграда има момент на слягане. По някога той може да продължи доста години (7-8-10...и т.н)При замазването на подобни пукнтати е хубаво дасе ползва стъклофазерна (онази бялата) лента. Фугопълнителите са различни от готова шпакловъчна смес SHEETROCK.
Моето мнение, че са те претупали за да ти запушат устата и тази на жена ти.
Нека колеги врели и кипели в шпакловките да изкажат мнение ако го бъркам някъде.

Желая успехи.
Работата е там, че другата седмица ще идват да измажат още една пукнатина която са пропуснали и искам, ако е възможно преди това да изкажа недоволство от свършената работа, но да бъде и основателно :)
naB4o - специалист
Аз не съм компетентен в тази сфера, но дори и ти да си купиш лентата, а те да я използват при ремонта, ще е по-добре според мен. (ако например са им отпуснали само шпакловка за тази рекламация). Просто попитай и по телефона, не е ли по-редно и по-сигурно по този начин, и дали може да се отремонтира по този начин.
Успех!
juvigy - специалист
Не е лошо да сложат стъклена или метална мрежа преди да го замажат според мен. по принцип се слага по ъглите на врати и прозорци и други поставени под напрежение места.

Тема "Ремонт на напукана стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: