• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
8180 - майстор
Доста мнения се изписаха.
Бас, че няма програма, която автоматично да оразмери показаното от питащия.
Въпреки твърденията, няма как по снимката програмата до познае, че проводниците са калайдисани, например.
Не знам за какво му е на автора, вероятно някаква търговска цел, но няма как с вградените функции на програмите да стане.
В Corel показаното го правя за ок. 2-4 мин., но практически "на ръка" трябва да се нанесат показаните стойности.
Отделно, че показаното е технически неиздържано, поради което трябва някак да се лъжат програмите да чертаят НЕПРАВИЛНО и лично не бих показвал такава "рисунка".
Бих си позволил едно леко странично мнение - познаването на дадена програма, НЕ НИ прави технически компетентни:
В случая, размерът 3мм, вероятно обозначава ДИАМЕТЪРА на кабелчето, за което трябва доста фантазия да се усети човек, запознат с техническото чертане.
За куплунга са дадени 3 числа, които вероятно, само авторът знае какво трябва да съобщят, особено 5,5х2,1, за които от никъде не личи, че са, вероятно, диаметри. Отделно, че сигурно си има международно известно обозначение, указването на което би дало значително по-точна информация.
С една дума, ако авторът е търговец, аз бих му се доверил САМО в краен случай.
Нищо лично и ангажиращо.
Subsa - специалист
[-X ха-ха това не е чертеж, а рисунка
5,5/2,1 е вътрешен и външен размер на буксата от РИСУНКАТА, не е нужно да си технически грамотен, за да се досетиш
3мм tinned означава, че трябва да е калайдисано 3мм там, както и да е... :supz: Снимката е примерна.

8182, къде съм писал, че трябва автоматично да става, или с едно цъкане. Къде съм написал, че програмата трябва да разпознае размерите и дали е калайдисано или не? Това с половината цъкане soton го измисли.
А автора е търговец и производител. Не си намирам хляба по улицата. Налага се да копая за него. И темата не е с рекламна цел!!!

Под "придружаващите го линии", което смятам ви бърка имам в предвид изнесените линии, просто не се сетих как се наричат по техническо му.


Размерите сами няма да се нанесат, това е ясно.
Аз не искам да се измерят сами, и това е ясно, надявам се =D> То просто няма как от не векторен файл.
Трябва ми програма с що горе свестни стрелки и сама да си поставя изнесените линии. И да третира рисунката като рисунка, да не и променя резолюция и размери при импортването, както прави Autocad, тоест като вектор.

My measures e най-близката до това, което търся, Благодаря. Ще се разгледам за PC версия. Ако има развитие ще пиша.
http://www.sis.si/my-measures/
tarlyo - специалист
Това го направих за около 50сек със SketchUp. Можеш да променяш размера в стрелките. Mожеш да избираш м/у видове стрелки, шрифт, размер и цвят на фонта и т.н. Програмата е безплатна.
Изображение
mir4oto - специалист
a aз за 10 секунди на корела, има различни стилове на стрелки и размерни линии. Има ли нужда да обяснявам, че това е една универсална програма, с която могат да се правят професионално: технически рисунки и скици и схеми и каквото се сети още човек.

Прикачен файл

zipo.jpg
tarlyo - специалист
CorelDraw Х5 - 945 MB. Стартира за 15 секунди. 1000лв
ScetchUp 5 - 45 MB. Стартира за 3 секунди. Безплатна.

Няма да трепем врабчета с топ.

П.с. Не подценявам Корела, но да се инсталира само за тази цел, не ми се вижда удачно.
Subsa - специалист
Благодаря и на двамата за предложенията.
Всяка програма си има своите предимства.
CorelDraw е в пъти по-добра от photoshop и е направена за всичко. Който я е научил из основи, наистина си е решил проблема с графичната обработка доживотно.
Sketchup пък е и много лека - най ми харесаха уроците отдясно, като цъкна на команда и показва как се използва. Направена е и най-големия индианец да е справи. Няма да я деинсталирам, защото ми харесва, ще влезе в употреба.
Обаче и двете не са по-различни от аутокад по отнощение на задаване на размерите. Търся приложение, което само това да прави.
Приложението за андроид и Iphone за сега води при мен. Особено ефекта с зуумването като позиционираш е мн. полезен.
Намерих едно подобно за PC, но е доста дървено, не си заслужава.
8180 - майстор
Subsa,
Не си ме разбрал.
Точно така стоят нещата, както ги описваш на база пробите си.
Апострофирах първия колега дето с един клик щеше да се справи.

Виж, като производител си е твоя работа как ще си представиш нещата и дали разчиташ на клиенти, с моето отношение към техническото представяне. Ясно е, че не е чертеж и допуска свобода, стига да е вярно и ясно. Дотук има какво да се желае.

Би ти свършил работа и по-стар и лек Корел - примерно 7-8. Възможно е да има проблем с шрифтовете, но ще си набавиш 2-3 от старите TTF. Според мен, няма смисъл за няколко размера да се опитваш да мащабираш снимката, кото все едно не може да стане точно. Ще си редактираш стойностите на ръка, както е и в линкнатата от теб програма.
Ако решиш да ползаваш Корел и ти е непознат, бих могъл да съдействам за някои особености.
Успех!
Subsa - специалист
Прикачен файл:
Default.png
това се чертае с програмата за телефон My dimensions, има още няколко които са готини, обозначават площ и може да се рисуват криви линии

https://play.google.com/store/apps/deta ... lated_apps
https://play.google.com/store/apps/deta ... lated_apps

Търси се такава за windows
mir4oto - специалист
а аз така и не разбрах основната цел :-k
zhivko - помощник
В Splan също могат да се поставят размери.Лесно е и програмата е с малък размер.
  • 1
  • 2

Тема "Програма за нанасяне на размери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: