• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Subsa - специалист
Здравейте,

Трябва ми програма за нанасяне на размери като на снимката по-долу.
Правил съм я на autocad, но не е рентабилно откъм време.
Интересува ме да има функцията за задаване на размер с придружаващите го линии.

Изображение
soton - специалист
Ти сам си отговори:аутокад.Прави се с едно движение и едно кликване.Не мисля че има програма да го прави с половин движение. :-D
Subsa - специалист
самото експортване не ми допада и всеки път качеството е различно, размерите са различни, няма повтаряемост
8180 - майстор
Брей, тоя Аутокад много умен, бе.
Гледам ВЪРХУ СНИМКА, три "стила" размерни линии, с две "разновидности на прецизността" и с два вида допълнителни украси.
От Аутокад не разбирам - не му знам и "жаргона", ама...
Хеле пък "5.5х2.1mm" с един клик. :roll:
soton - специалист
Ако познаваш тази програма ще видиш че точно толкова са движенията ако повтаряш размери.
Ако скспортирането нещо не е наред помисли дали не си виновен ти,щото няма начин да няма повтаряемост.
Subsa - специалист
С openoffice draw ми се получават нещата, но пак не мога да експорна снимката с размерите нанесени по нея.
Там е тотално зле пък. Резолюцията ми се намаля яко, тотално зле е резултата.

На аутокад единия проблем идва при импорта, дава ти да зададеш размери на снимката с мишката.... и от там идва разминаването.
експортвам с ctrl+a и ctrl+c после paste в пеинта.
mir4oto - специалист
coreldraw, oт 13 нагоре. Снимката я скалираш след импорт, който става и с drag&drop. Колкото до различните размери става по следния начин: на детайл от снимката, на който му знаеш размера теглиш една линия, после на линията и задаваш действителния размер и гледаш с колко процента се е увеличила/намалила, после селектираш снимката и й задаваш вместо размери процентите на увеличение/намаление от линията. Enjoy
Има подобни приложения за смартфони. Снимаш и върху снимката си нанасяш размерите — точно, както е показано по-горе. Аз ползвам едно такова приложение "My Measures". Иначе може с програми за обработка на снимки(Photoshop примерно).
mir4oto - специалист
chayanne написа:
Има подобни приложения за смартфони. Снимаш и върху снимката си нанасяш размерите — точно, както е показано по-горе. Аз ползвам едно такова приложение "My Measures". Иначе може с програми за обработка на снимки(Photoshop примерно).
Mного искам да видя как го правиш с фотошоп :-D :klatsch: Ами ако имаш 10-20 или повече детайла ??! :lachtot:
Последна промяна от mir4oto на съб яну 12, 2013 1:48 am, променено общо 1 път.
soton - специалист
Смартфоните са за игра,нищо че ги рекламират като нещо истинско.
  • 1
  • 2

Тема "Програма за нанасяне на размери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: