• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
gibson58 - специалист
Търся бойлер ,но неръждавейка.Можете ли да ми препоръчате какъв да взема ?Гледах на елдом са около 400лв.?
В момента в къщата имам 3 елдома с гаранция 5г. Всичките са сменяни по 2 пъти в гаранцията си.Вчера единият протече пак ,а гаранцията му е изтекла 10.2012г.Техника който идва за гаранцията каза,че той имал от 10-тина години елдом неръждаем и били страхотни.
Аз преди сегашните елдом имах навсякъде тес(т)и(с) - е няма такъв боклук!Побърках се ,тъкмо изгърми единия,направят го ,айде втория,после третия.Като направя третия,вече му е дошло време на първия и пак наново в омагьосан кръг от който няма излизане докато не им изтече гаранцията.Да не говорим,че ме караха да си го сваля и да им го закарам(техната мамица) на другия край на София за да ми го сменят.А елдом поне си пращаха момче което идва,разтоварва си го сменя си го и си изкарва старият-за което браво на фирмата.Поне пръста не си мърдам като протече.
Сега умувам каква неръждавейка да взема,че явно това е спасението?Някой ако има наблюдения ,нека сподели.
swissmad - специалист
Виж и цените на "Светлю Шишков-C EOOД" -казват ,че не им били лоши бойлерите(сравнени с ТЕСИ и ЕЛДОМИНВЕСТ).Листа неръждавейка от който бил изработен водосъдържателя бил по-дебел от тези на другите български производители и не давали толкова дефекти.Това съм го чул от клиенти .Иначе нямам лично впечатление от тях.

линк-http://www.business.bg/f-3373/svetliu-s ... -eood.html
velas - специалист
Аз имам 2 такива по 120л и по 2 серпентини...потвърждавам думите ти. :)
gibson58 - специалист
И аз така подразбрах от форумите по интернет,че дебелината на водосъдържателя е от голямо значение.Но май-никъде не я изписват и трябва да се пита в магазина...и каквото ти кажат -вярваш и това е.Значи избора ми се свежда до елдом и шишков...
VLADO66 - майстор
Питай Шишков каква изолация слага-преди 4г.му гледах разрязан бойлер и беше сложена ватичка с много ниска обемна плътност.Може пък да се е освестил и да слага пяна вече.
fox_vt - майстор
То и като ще е пяна да е поне 5 см че наистина да не си мърдаш пръста.Като ще даваш един път пари като за последно гледай да е на макс по всички параметри.
gibson58 - специалист
fox_vt написа:
То и като ще е пяна да е поне 5 см че наистина да не си мърдаш пръста.Като ще даваш един път пари като за последно гледай да е на макс по всички параметри.
Мерси за съветите,ще го вземаа и това в предвид.А иначе колко е дебелината на ламарината по принцип?Колко мм значи по-дебела,нямам представа изобщо?
П.С. Между другото току що жена ми се обади ,че и другият елдом е протекъл :censored: . Вече се сещам каква е далаверата при елдомите.По принцип като си го купиш,не е лош,но когато дойдат гаранционно да ти сменят водосъдържатела,явно тогава слагат некачествени и гърмят през 5 месеца.
radius - майстор
Колега, какво ти е налягането. Не ми се вярва в рамките на 2 дни да протекат само, защото така са направени.
fox_vt - майстор
Май трябва да е поне 1 мм и нагоре.Иначе сегашните са толкос тънки че само като го пълниш при монтажа и почва да пука а какво става с емайла ако е емайлиран ви е нужна само малко фантазия :x
  • 1
  • 2

Тема "Какъв бойлер неръждавейка да купя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: