• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
imegogo - специалист
VLADO66 написа:
Питай Шишков каква изолация слага-преди 4г.му гледах разрязан бойлер и беше сложена ватичка с много ниска обемна плътност.Може пък да се е освестил и да слага пяна вече.
същата вата си е,изолацията им е лоша доста бързо изстива
kyxap - специалист
Не си купувай евтин български неръждавейка, един комшия смени 3 вече. Чуди се, хем вика са неръждавейка пък се пробиват. Купи си нормален бойлер, ама от реномиран чужд производител. Аз имам вече 10 години Татрамат. Хем живея в град с много варовита вода и нямам грижи. Ако се пробие, пак такъв ще си купя, щото 10 години си е добър срок, а още не се е повредил. По важна е май дебелината на водосъдържателя и качеството на заварките.
gibson58 - специалист
radius написа:
Колега, какво ти е налягането. Не ми се вярва в рамките на 2 дни да протекат само, защото така са направени.
Не е от най-силните,живея в София кв. Княжево а тука и тока и водата са кьопави...
agj - майстор
Или по друг начин казано не е важна дебелината на водосъдаржателя а по важно е качеството на заварката !А не знам защо то това качество никакво го няма !Заварките се правят на С0 и се пукат .....и бойлерите прокaпват много по бързо от обикновените бойлери !
Аз съм си правил неръждаем водосъдържател преди 20 години и нищо му няма и до ден днешен и се надявам да остане така и за поколенията :-D !
Така че решението е самоделно направен водосъдаржател -заварен на "аргон" и то от човек който се занимава с това !
Последна промяна от agj на пон яну 28, 2013 11:43 pm, променено общо 1 път.
gibson58 - специалист
Сред всички боклуци които ни заливат отвсякъде наистина това е дълготрайното решение.Само че нямам тази възможност ,трябва да се задоволя с поредният боклук.Щом и неръждавейките вече не струват- не знам!
VLADO66 - майстор
Зависи какъв бюджет имаш,защото в тази криза всеки гледа да изпили отнякъде и да намали цените за да се купува.В твоя случай водата ти идва от Бели Искър и тя е богата на кислород-след като се загрее той се отделя и образува въздушна възглавница в горната част на бойлера и там се получават пробивите.Може да разгледаш и тези http://www.dekamex.com/bg/products-wate ... mestic.php ,кликни на партньори и виж в София къде са им представителите.
gibson58 - специалист
VLADO66 написа:
Зависи какъв бюджет имаш,защото в тази криза всеки гледа да изпили отнякъде и да намали цените за да се купува.В твоя случай водата ти идва от Бели Искър и тя е богата на кислород-след като се загрее той се отделя и образува въздушна възглавница в горната част на бойлера и там се получават пробивите.Може да разгледаш и тези http://www.dekamex.com/bg/products-wate ... mestic.php ,кликни на партньори и виж в София къде са им представителите.
По твойте думи разбирам,да търся дебелина на ламарината? И качествени заварки,коети пък съвсем няма как да се разбере...
VLADO66 - майстор
gibson58 написа:
VLADO66 написа:
Зависи какъв бюджет имаш,защото в тази криза всеки гледа да изпили отнякъде и да намали цените за да се купува.В твоя случай водата ти идва от Бели Искър и тя е богата на кислород-след като се загрее той се отделя и образува въздушна възглавница в горната част на бойлера и там се получават пробивите.Може да разгледаш и тези http://www.dekamex.com/bg/products-wate ... mestic.php ,кликни на партньори и виж в София къде са им представителите.
По твойте думи разбирам,да търся дебелина на ламарината? И качествени заварки,коети пък съвсем няма как да се разбере...
Дебелината на ламарината не е най-важното,както казаха горе заварки и изолация също се гледат, а и цената.
EDI - майстор
Едно време /преди 89-а/ в един завод в Ямбол /за военна продукция/ вървеше здрав "бизнес" с направата на бойлери от неръждаема стомана.На ръка се заваряваше всичко и тези самоделки още държат.Който мой приятел си взе, не е сменял съдържател от тогава.
LazarGanev - "Велик майстор"
При тези самоделки дори отпада нуждата от отопление на банята зимъска :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Какъв бойлер неръждавейка да купя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: