• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
peter_m - специалист
Проблема е следния - комина е изливан с бетон (ръчно бъркан) като не е изливан изцяло на целия етаж а на 3 стъпки .... В следствие на което има 2 хоризонтални пукнатини по бетона. Не е положена мрежа, направо с хоросан е измазано. След това е шпакловано с колоркит и боядисано с латекс.

Комина не е използван никога ... и не е предвиден да се използва поне за сега.

Но в рамките на 2 години там където са били пукнатините от отливането "избиват" на стената. появява се микроскопична пукнатина и повдига латекса (и шпакловката). Първия път се появиха само микроскопични пукнатини - с четка ги боядисах ... но година след това пак пукна и този път е надигнат латекса.

Въпроса е как да го оправя най-безболезнено? Вариант къртене, нови шпакловки, мрежи ... са ми немислими ... всичко е ново, още не е живяно.

С макетно ножче ще махна повдигнатото, евентуално ще разчопля до по-дълбоко - дайте съвет с какво да шпакловам мястото, което няма да пукне и да се надигне пак ... ако е възможно. Смятам и да запуша комина, че в момента става огромно течение в него ... предполагам и това влияе. Прилагам снимка. Максималната ширина на повдигнатото е 1см ... дължината е около 40см.

Изображение
Тани - модератор
Ще ти препоръчам да ПРОБВАШ с Шиитрок , защото ако това е в следствие на някаква влага, то Шийтрока няма да се отлепи и надигне , а най-много да стане по-мек. Това обаче нищо не ти гарантира докато не замрежиш и го направиш както трябва.
VLADO66 - майстор
Тани написа:
Ще ти препоръчам да ПРОБВАШ с Шиитрок , защото ако това е в следствие на някаква влага, то Шийтрока няма да се отлепи и надигне , а най-много да стане по-мек. Това обаче нищо не ти гарантира докато не замрежиш и го направиш както трябва.
И аз мислех за зеления Шийтрок ама има ли по-малка расфасовка от 25кг :? Иначе традиционно-изчегъртване на подкожушеното,фугенфюлер http://www.factortrade.net/building_mat ... om1785.htm и хартиена лента.
peter_m - специалист
Благодаря, ще пробвам шийтрок ... в краен случай ще задържи поне още 1 година.

Влага няма, поне няма видими следи ... освен ако не идва от течението в комина, което понякога е толкова голямо че капака на капандурата му трака. Края му е след 3 етажа нагоре ... Никога не е използван, нито за печки, няма и кухни (това е сигурно защото е семейна къщата).

Иначе съм видял какво става с колоркита подложен на влага ...

Широчината на подкожушеното е максимум 1см ... не ми се иска да отварям повече че после кръпката ...
Тани - модератор
Има , има , но не знам колко е най-малката. По-добре обаче да е от зеления капак, защото не е импрегниран и впоследствие може да поеме вода и да се размекне, което ще предотврати напукването!
peter_m - специалист
Благодаря много, намерих 6кг.

http://markita.net/fugopalnitel-6kg-sheetrock.html

"Пукнатини в интериорна гипсова мазилка или зидария, които не са изложени на влага"

Въпроса се променя на следния: Само повърхностно ли да обеля или да изчовъркам по-надълбоко. И само фугопълнител ли да сложа или да разширявам и да слагам и лента :?
Тани - модератор
Мен ако питаш си го направи като хората - разчегъртай наоколо до здраво, запулни с фугенфулер или унифлот и мрежа, отгоре с колоркит или каквото имаш. Дали ще боядисваш ивица 5 см или 30 см не смятам, че ще има чак толкова разлика. Така или иначе ще боядисаш целия комин предполагам :wink:
peter_m - специалист
Въпроса е да не боядисвам цялата стена... Че въпреки същия латекс и същия валяк да използвам (или просто да топирам с четчица) ще се забелязва после петно ... това ме притеснява.

Комина е отбелязан с черни черти ... на тази снимка шупналото дори не се вижда (дори и на 100 % 16мп. да отворя снимката). То и половината е зад гардероба ...

По-скоро бих мислил с нещо да го прикрия от колкото да почвам ремонт преди още да съм заживял ... затова писах "най-безболезнено"

Изображение
Тани - модератор
На каква височина е пукнатината, за да се опитаме да измислим нещо за прикриване, което да се върже с интериора? Наистина няма как да се разминеш без боядисване на стената иначе. Като говориш за комин си представях, че комина "стърчи" от стената и ще имаш възможност да боядисаш едната му страна.
peter_m - специалист
Височината е около метър. За сега смятам с минимално човъркане и шийтрок да опитам какво ще стане. Да задържи още 1 година преди да пукне пак :?

Ако комина стърчеше до сега да съм го оправил отдавна ... ама така е цялата стена 5 метра ...
  • 1
  • 2

Тема "Как най-безболезнено да оправя пукнатина ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: