Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,

Обръщам се към Вас колеги за съвет и помощ!
Живея в тухлен блок с дебелина на стената малко повече от 400 мм, преди няколко дена си санирах апартамента и почнах да търся за външни алуминиеви первази, но тук дойде и проблема за мен. Широчината, която ми трябва на перваза е 400мм (поради факта, че след санирането стената надебеля :) с повече от 70 мм и сега чистото външно растояние от дограмата до фасадата е 370 мм) по всички магазини и складове, които обиколих или им се обаждах ми казаха, че максималната ширина с която разполагат е 300мм, а на мен това не ми върши работа.
Всяко мнение и препоръка са добре дошли за мен.
Благодаря предварително.
8180 - майстор
Аз съм правил от "Еталбонд" - намират се и цветове, ако не ти харесва масовото сиво.
Малко тегаво е с фирите, че масово се продава на големи листове - зависи колко перваза ти трябват. Ако няма много фира, мисля е съизмеримо като цена с купешките.
За Сф. мога да ударя рамо с обработката или инфо.

Фирмите за безшевни улуци също могат да свършат работа, ако не ти е тънко като материал.
8180 написа:
Аз съм правил от "Еталбонд" - намират се и цветове, ако не ти харесва масовото сиво.
Малко тегаво е с фирите, че масово се продава на големи листове - зависи колко перваза ти трябват. Ако няма много фира, мисля е съизмеримо като цена с купешките.
За Сф. мога да ударя рамо с обработката или инфо.

Фирмите за безшевни улуци също могат да свършат работа, ако не ти е тънко като материал.

Мерси за отговора, ще ти бъда благодарен ако ми препратиш някакви контакти.
Поздрави.
tarlyo - специалист
Пластифицирана ламарина или гранитогрес.
tarlyo написа:
Пластифицирана ламарина или гранитогрес.
С пластифицирана ламарина нещо не ми харесва да не кажа, че направо не ми се връзва.
Що се отнася до гранитогреса, да това е вариант над който съм мислил, но това, което ме спира е, че съседите отгоре обичат да изпускат разни твърди предмети и при полужение, че гранитограса ще стърчи поне 3-4см напред става много уязвим от нараняване и счупване.
8180 - майстор
sashita79 написа:
Мерси за отговора, ще ти бъда благодарен ако ми препратиш някакви контакти.

За кой град става дума? По принцип - фирмите, които работят фасади, рекламни фирми, услуги с програмни фрези/рутери. Те обикновено имат и материала.
Не че не съм виждал изпълнения с флекс.
Иначе, за Направи сам поне специален диск за циркуляр (или фрезер) е нужен - не си струва за 3-5 детайла. Ако разполагаш с фреза е най-достъпно.
8180 написа:
sashita79 написа:
Мерси за отговора, ще ти бъда благодарен ако ми препратиш някакви контакти.

За кой град става дума? По принцип - фирмите, които работят фасади, рекламни фирми, услуги с програмни фрези/рутери. Те обикновено имат и материала.
Не че не съм виждал изпълнения с флекс.
Иначе, за Направи сам поне специален диск за циркуляр (или фрезер) е нужен - не си струва за 3-5 детайла. Ако разполагаш с фреза е най-достъпно.
За София става дума, но не разполагам с циркуляр или фреза.
chapara - майстор
Направи ги с камък по поръчка. Надстърчането е 2,5 см, а не 3-4 см.
Нещо такова:
Изображение

Изображение

Изображение

По същият начин може и от вътре.

Изображение
tysonlkr - специалист
chapara написа:
Направи ги с камък по поръчка. Надстърчането е 2,5 см, а не 3-4 см.
+1 за камъка
Според мен е по красиво, няма го дрънкането на ламарина при валежи, на мен ми излезе и по евтино от ламарината. Както казаха за ламарината, ако нямаш познат трябва да си вземеш цял лист. :wink:
8180 - майстор
sashita79 написа:
За София става дума, но не разполагам с циркуляр или фреза.
Май споменах по-горе - ако ти харесва, идваш с материала и го правим заедно срещу 1-2 бири.
Скоро не съм взимал, но в МикроАсу, Геко, Васкони и др. подобни обикновено имат на по-малки дебелини - 2-3mm (цени) и в цветове. При мен стават 2-3-4mm.
Някои предлагат рязане за транспорт или доставка. Материалът трябва да е за "ВЪНШНО", че има бюджетни - само за вътре.
Ще ти трябват и "водобранни лайсни" и/или силикон между перваза и дограмата.
Като решиш - мини на ЛС, да не товарим темата с подробности.

Тема "Помощ за външни первази" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: