Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,

Интересува ме какво количество мозаечни камъчета трябва за 1м2? Или колко килограма ще са необходими за 28м2? А някой има ли идея каква е цената на труда за полагане на обикновена мозайка?

Благодаря ви предварително!
dadko - майстор
Обикновена мозайка- ама каква- мита за стени
или "търкана"мозаечна настилка за под?
или някаква друга
Ами става дума за под, но дали търкана или мита не съм сигурен. Да изглежда като в коридорите на доста от по-старите блокове, ако се сещаш какво имам предвид.
dadko - майстор
Ето и обяснения и цени.
Не правя реклама, това откри чичко гугъл на първо четене
http://veskoservice.eu/%D0%BF%D0%BE%D0% ... 0%BA%D0%B0
ivanjordanov78 - помощник
Междудругото, като гледам, на тоя линк цените им са поносими, поне според мен. Мерси за споделянето. :)
Neno Er - специалист
Как се прави сам обикновена мозайка-грапава :?:
shotik - майстор
Neno Er написа:
Как се прави сам обикновена мозайка-грапава :?:
На блока ни мозайката е правена ,като е измазана стената от земята до първи етаж и след изсъхване със специален чук,на който двете чела са направени на много пирамидки и се чука върху нанесената мозайка.От ударите пада повърхностна част и става грапаво,мисля ,че се казва "чукана мозайка" заради начина на постигане."Мита мозайка " на ограда я правиха,като я измазаха и след това с помпа за пръскане със силна струя измиват повърхностен слой и пак става грапава.
dadko - майстор
shotik написа:
Neno Er написа:
Как се прави сам обикновена мозайка-грапава :?:
На блока ни мозайката е правена ,като е измазана стената от земята до първи етаж и след изсъхване със специален чук,на който двете чела са направени на много пирамидки и се чука върху нанесената мозайка.От ударите пада повърхностна част и става грапаво,мисля ,че се казва "чукана мозайка" заради начина на постигане."Мита мозайка " на ограда я правиха,като я измазаха и след това с помпа за пръскане със силна струя измиват повърхностен слой и пак става грапава.
А другото наименование на тая "чукана мозайка" е бучарда. И специалния чук се казва така.

Тема "Обикновена мозайка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: