Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ICC - специалист
Дограмата е ПВЦ с алуминиев капак от външната страна, неизвестно каква марка. Никъде не се виждат дренажни отвори. Казаха ми, че имало такива дограми със скрито водоотвеждане. В един австрийски сайт с инструкции за монтаж на подпрозорчени первази пишеше, че водоотвеждането при такива дограми трябва да се включи към строителната хидроизолация и водоотвеждане. Каквозначи това :-? Моля, ако някой знае да ми помогне :prayer:
tarlyo - специалист
Поне вътре на касата има ли отвори? Виждат се където има крило. Трябва да е фрезови канал или 3 отвора Ф5.
MASTER - специалист
Естествено че има отвори, само че не са челно отпред на касата, а от долната страна.

Аз знам какво значи това :-D само че не знам каква точно помощ се иска :roll:

В най общия случай включването към строителната хидроизолация означава профила под долната част на касата ( транспортпрофиле,футерлайсте, или както там му се казва на български ) да се облепи с нещо от сорта на битутин,делтатин ( също не знам как се казва на български този материал, става дума за това - http://www.doerken.de/bvf-de/produkte/m ... /thene.php, ако някой знае как му се вика у нас - да каже)

Нормалната практика в Австрия и Германия е с делтатин да се облепят само врати за балкони и тераси, които нямат външен алуминиев перваз. Ако се монтира такъв - достатъчно е да се облепи само с външен дихтбанд.


Ако беше така добър да дадеш линк към сайта, можеше и да ти отговоря по ясно какво са имали предвид.

Аз самия не разбрах какъв е точно проблема - ще продаваш ли такава дограма,ще я монтирашли, ще я ремонтираш ли.

За каквото и да става дума - имай предвид, че монтажа на прозорци в България няма нищо общо с монтажа на прозорци в Австрия и Германия. Общото е само, че се ползва нивелир, и че се навиват монтажни винтове. Всичко друго е различно.

Тема "Дограма със скрито водоотвеждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: