Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
profesionalist_wood - майстор
Та значи имам десетина декара горички с иглолистни дървета. Имам идея да ги продавам,ама не знам дали имам право да ги продавам и там подобни? И скъпо ли върви гората отколкото земеделската земя??
pipilica - майстор
Ся не знам дали са променяли закона но преди 6-7 години баща ми продаде някви декари гора останала по наследство.
toolegittoquit - майстор
Мене ако питаш не я продавай. Ами си направи една хижа и прави бизнес.
koveslav - майстор
toolegittoquit написа:
Мене ако питаш не я продавай. Ами си направи една хижа и прави бизнес.
Скоро се очаква собствениците на гори да имат известни права,но и страшно много задължения и ангажименти по стопанисването им.Ще станат неизгодни за обикновените собственици,а в същото време комшийте финансират определени кръгове да изкупуват горите ни. Ще има европейски програми и за горите и определени хора ще направят далавера,както сега правят със земите.Ако не си вътрешен човек-не се надявай.Ще ти останат само ангажиментите и задълженията.......за съжаление така е в Булгаристан!
pipilica - майстор
toolegittoquit написа:
Мене ако питаш не я продавай. Ами си направи една хижа и прави бизнес.
Ми що не я купиш и да отвориш бизнеса, не вярвам да те сапуниса много, горите не вървят скъпо.
profesionalist_wood - майстор
Но не казахте като парички на декар ли се търгува или на квадрат? А ако стане така невъзможно да я продам а ме задължат да я стопанисвам по-добре да я запаля гората и да остане голо поле
pipilica - майстор
Ми ако кажеш къде се намира и каква е гората може и да се намери няква цена. Бе ти хубаво ще я запалиш ама ако те хванат да знаеш че възелин не слагат в най-добрия случай плюнка.
profesionalist_wood - майстор
Начи се намира във планината Верила и е близо до асфалтов път с интезивно движение и е на границата с планината Рила. Иглолистна е гората
rgadzhev - специалист
За моята 2 дка, която е салкъмова в русенско ми предложиха 300 лв/дка. Колко ли да струва, след като имаш право да сечеш един път на 10-15 г. Предният път като я сякахме изкарахме 30 м3. Човекът каза, че използва някакви европрограми, затова купувал гори. Забравих да кажа, че вече нямаш право да я сечеш ти,а само фирми с лиценз, което сваля допълнително цената, само за сравнение до нея имах земеделска земя, която продадох за 1250 лв/дка. Хубавото е, че все още няма данъци. Съветът ми е да я задържиш за по-добри времена. Успех!!!
lyubohar - майстор
Това,че няма данъци не е много сигурно.
Пак в русенско имах лозе 1 дк.Родителите ми и аз после не сме плащали данък.
Но като реших да го продам ми начислиха 7 год. назад данъци.
Освен това го оцениха на 13000лв.данъчна оценка и платих съответните такси.
А го спазарих на 2500лв.при положение,че в района вървяха 500лв.декар.
Така,че очаквай изненади.

Тема "Продажба на гора?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: