• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
penev75 - помощник
Предстои ми смяна на цялата дограма на апартамента. Апартамента е изцяло южен. Само на едната стая прозореца е през терасата. Всички останали са си на фасадата - т.е. цял ден са огрени от слънцето. Спрял съм се на Рехау, които предлагат и система с външни ролетни щори.

Дограмата ще е 5 камерна с цвят орех. Стъклопакета ще е всесезонно стъкло 4 сезона + бяло стъкло или 4 сезона + бяло + к-стъкло.

Въпросът е има ли смисъл от външните щори щом ще използвам стклопакет с 4 сезона?
DundyTheCroc - майстор
Стъклопакета няма да те спаси като напече следобед. Аз съм също с 4 сезона и вътрешни щори и си става топло, преди като имах някакви външни блокираха много по-добре светлина и топлина.
egomen66 - майстор
Има смисъл. И то голям.Дори и да не са на REHAU.

:partyman:
burkov - специалист
От мой приятел, който се занимава с дограма знам, че за места които се напичат яко, не е добре да се ползват тъмно оцветени профили.
Доста повече се нагряват от слънцето и се деформират. Нямам идея разбира се дали това важи за всички марки, но има някаква логика.
Отделно вие ще сте и с външни щори, така че май не трябва да е проблем.
penev75 - помощник
Значи работата е ясна. Ще слагам и външни щори :-)
lov - майстор
Дали през лятото или зимата външната щора си е много голям бонус.Зимата съм мерил температурата на стъклопакета при спусната щора и без нея и разликата минава 5-6 градуса. Което на една сравнително голяма площ на дограмата си е доста голяма загуба. Лятото процеса пък е обратен така че няма какво да се замисляш. Ако ще и 10 камерен стъклопакет да сложиш грейне ли слънце с това южно изложение вътре ще става още по голяма жега.
Имам и пластмасови щори и алуминиеви но вече никога няма да направя компромис да сложа пластмасови. По лошото е че тези пластмасовите са ми точно на западната страна и за 10-на години слънцето им разказа играта. Сега ги позакърпих щото ми бяха хартисали ламели от майсторята дето ги слагаха но на пролет ги сменям с алуминиеви. Не съм се интересувал колко е разликата в цената но повярвай ми има защо да ти давам този съвет.
penev75 - помощник
А цветът на дограмата дали ще е проблем за изцяло южни прозорци?
ivanovbg - майстор
penev75 написа:
А цветът на дограмата дали ще е проблем за изцяло южни прозорци?
Профилите по които се движи външната щора почти изцяло скриват дограмата. Остава само долната страна да се вижда когато не е спусната.
VLADO66 - майстор
Няма страшно за профилите, стига да не са ментета.Имам южни прозорци златен дъб на Рехау от 2005г. и не са мръднали.
penev75 - помощник
Благодаря за информацията
  • 1
  • 2

Тема "Външни ролетни щори REHAU - има ли смисъл?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: