Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kolev_k - специалист
Здравейте,Хора.Искам да залепя поликарбонатна плоскост към алуминиев лист(0.5 мм).Силикони и др.съхнещи лепила има да съхнат с години.Някакви бизони и др.епокси лепила дали ще свършат работа?Дайте идеи.Благодаря!
torbalan - Дървен философ
От Лидъл си купих едно лепило като спрей. На миризма и вид е като хелметекс.

Пръскат се двете повърхности, изчакват се три-пет минути, докато се изпари разредителя и тогава се лепят една за друга.

Не знам колко ще е здраво обаче.

Със сигурност има и по другите магазини.
kolev_k - специалист
Мисля че няма да може да изсъхне защото изпаренията на лепилото няма откъде да избягат.Това ще е кутия която ще е орамчена с алуминиев винкел залепен със силикон.Затова питам за някакво епокси лепило което ако е леко еластично ще е супер.
velas - специалист
Полиуретаново лепило (така наречените салами). Не съществува(практически) вариант да не изсъхне, лепи здраво и е еластичен.
teon - специалист
...да не откривам нова тема- санират блока в момента, и където е необходимо правят обшивка на покрива с ламарина...улуците, там където се зауства хоризонталната с вертикалната част са занитени с нитове и снадката е обмазана с някаква бяла паста(вероятно силикон)... нейде тук таме и на други места по тенекетата се белей...сега докато скелето е налично, има възможност да се направят някой корекции ако се наложи...някой има ли идея каква 'паста' се ползва или евентуално заместител?..
Последна промяна от teon на ср яну 10, 2018 10:06 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Студено битумни лепило ползвай.Не отлепя, не се свива.На картуши, като силикона е.
teon - специалист
...есента слагах на една плоча 10тина кв. хидроизолация от тази с посипката и допълнително снадките ги мазах с такова 100%во(според производителя) битумно лепило(в тубички като силикона)...имам от него и ако е необходимо ще купя още...то май от смолата нищо по-добро не е измислено :? ...

Тема "Лепило за..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: