Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Sphinx - специалист
Здравейте,

Предстои ми покупка на блиндирана врата, но бих искал да намеря фирма/ някой, който може да я изработи по мое желание относно заключване, а не да разчитам на готови решения като Солид и всевъзможните полски/ търски вносни врати.

Имате ли впечатления кой може да изпълни следното:
- патрон, по мой избор (Да кажем Аблой);
- Дебелина 1.5мм стомана
- Бронировка (магнитна) от тези, които скриват патрона и не се вижда;
- електромеханична брава
- Визия, която да е стандартна. Декоративни MDF плоскости

Бюджет: 1700лв.

Много е важно да имам сигурност на изпълнението особено относно електро механичната брава, тъй като ме е страх да няма дефекти и съптветно да не мога да си вляза вкъщи.

Може ли да ми препоръчате фирма, както и какво мислите за бронировката и елмеханичната брава като решения?

Поздрави!
VLADO66 - майстор
Поръчай си врата където ти харесва.Няма смисъл от многостранно заключване, защото вече само полицията кърти.Вземи си хубав и малко разпространен патрон(Аблой е шлагер и е лесен), дай да ти го монтират при монтажа на вратата и за всеки случай си сложи remock-lockey или подобна допълнителна.
Чираче - майстор
Много обичам такива задачки. Само кажете от къде сте?
lyubohar - майстор
Отдавна ги следя тези-remock-lockey.
А какво става като батерията свърши,а аз съм извън жилището?
Чираче - майстор
lyubohar написа:
Отдавна ги следя тези-remock-lockey.
А какво става като батерията свърши,а аз съм извън жилището?
ВИНАГИ трябва да има предвиден начин собственика да влезе в жилището.
MASTER - специалист
Тези варианти с външен монтаж, радиопредаватели, батерии се монтират на вече съществуващи врати.

При условие, че правиш нова врата, вариантът с кабелче, 12 волта, някакво вградено устройство,ако се притесняваш за тока може и ЮПС и те така .... По елегантно е, отколкото разни токмаци за външен монтаж.
Sphinx - специалист
MASTER написа:
Тези варианти с външен монтаж, радиопредаватели, батерии се монтират на вече съществуващи врати.

При условие, че правиш нова врата, вариантът с кабелче, 12 волта, някакво вградено устройство,ако се притесняваш за тока може и ЮПС и те така .... По елегантно е, отколкото разни токмаци за външен монтаж.
Има ли такива комерсиализирани устройства, тъй като това, което търся е надеждност, която при тях е доста по-висока (в сравнение със система правена от частно лице)?

Някой има ли опит с такава бронировка - http://www.klu4ar.com/product-140? Заслужава ли си парите и има ли смисъл от инвестиването в нея и елмеханична брава едновременно? По същество бронировката е подобна технология.
VLADO66 - майстор
За български производител на електромеханични брави знам единствено тези. www.lesi-bg.com/bulkey/sys.htm
Бронировка има смисъл ако патрона стърчи от вратата.
MASTER - специалист
Това е от линка на Владо, и в общи линии е най доброто решение.
Заключванията Булкей представляват системи от електромеханични брави, които се монтират на произволно място във вратата. За разлика от механичните брави, които са точно фиксирани и по патрона или по заключващия отвор се знае къде се намират и могат да бъдат атакувани по механичен път, електромеханичните брави Булкей нямат отправна точка, не се знае къде са монтирани и съответно немогат да бъдат атакувани
Два електромагнитни щифта, два пасивни щифта от страната на пантите, някакъв тип напълно скрит датчик за отваряне, и патрона даже недей го заключва, нека да съществува все пак - да имат занимавка евентуалните крадци.
Чираче - майстор
MASTER написа:
Това е от линка на Владо, и в общи линии е най доброто решение.
Заключванията Булкей представляват системи от електромеханични брави, които се монтират на произволно място във вратата. За разлика от механичните брави, които са точно фиксирани и по патрона или по заключващия отвор се знае къде се намират и могат да бъдат атакувани по механичен път, електромеханичните брави Булкей нямат отправна точка, не се знае къде са монтирани и съответно немогат да бъдат атакувани
Два електромагнитни щифта, два пасивни щифта от страната на пантите, някакъв тип напълно скрит датчик за отваряне, и патрона даже недей го заключва, нека да съществува все пак - да имат занимавка евентуалните крадци.
Добро решение.
Sphinx написа:


Има ли такива комерсиализирани устройства, тъй като това, което търся е надеждност, която при тях е доста по-висока (в сравнение със система правена от частно лице)?

.
Не знам защо си мислите, че няма умни и мислещи хора за подобни устройства? Давам личен пример. На входната врата на апартамента, който продадох преди 1 г. бях направил нестандартно заключване. Мога да кажа, че беше уникално, без аналог в света. Просто непревземаемо. За съжаление нямам снимки. Но и да имах, нямаше да ги публикувам. Новия собственик го е премахнал.

Тема "Блиндирана врата по поръчка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: