• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
road_runner - специалист
Здравейте,

Взела жената едни много красиви плафони, но за съжаление идват доста ярки за коридора. Дайте някакви вариатни да им намалим силата на светене. Т.е да ги затъмня някак

Мислех да им сложа витражно фолио, уж на повечето дават около 60 градуса да са устойчи, но дали няма да се разлепи? Има топлина върху плафоните, като ги пипна, но в никакъв случай не са горещи.
А и след време, ако реша да го сваля , ще успея ли, без да увредя пластмаста отдолу?

Други идеи приемам всякакви.
brum - майстор
Хващаш поялника и модифицираш захранването. Или добавяш парзитен товар успердно на светодиодите. Ако можеше обаче да се справиш с това не мисля, че щеше да питаш :) .
road_runner - специалист
Дори и да можех, вероятността да мигат щеше да е голяма.
hidrazin - майстор
От къде реши че ще мигат след "интервенцията"?
Ще мигат ако са мигали и преди това но в случая няма значение - не ти е във възможностите.
Дай поне да видим какви са плафоните... Може пък да излезе и някоя друга "идея".
:partyman:
MamaMy - майстор
Една снимка казва повече от 1000 думи. Ако плафоните са с меняеми лампи, лесно. Ако не са по-добре да се преправят. Може и да стане ако върху част от диодите се лепне изолационна лепенка.
road_runner - специалист
Има драйвер вътре, така че това усложнява нещата.

Иначе това е тялото, тези капаци трябва да разбера как се свалят, без да ги счупя

и от вътре може би може да се сложи нещо.

Изображение
torbalan - Дървен философ
Виж от къде е купен. Дали предлагат същия, но с по-малка мощност.
Може да се съгласят да ти го сменят.
MamaMy - майстор
Имам друга идея. Отваряш лентата и с помощта на черен перманентен маркер затъмняваш през един светодиодите. Ако стане лошо винаги може да го измиеш със спирт. :wink:
road_runner - специалист
Тези кривите са с капачки отстрани, отворих ги. След това се маха прозрачният капак над диодите (дифузер ли се казва не знам) със шракване е. Опции вече много
  • 1
  • 2

Тема "Затъмняване на лед плафони - не може да си димира" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: