• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
marian1 - майстор
Здравейте искам да се допитам, взех си съдомиялна втора ръка миле. Прекрасен помощник е, всичко измива чудесно с изключение на чашките от кафе.
Чашките оттават на пръстенчета от етапите на изпитото кафе - сменях 3 вида таблетки, дори повиших настройката за твърдост за водата ( от София съм, според ВиК сайта ниска твърдост, и според упътването за модела, дори не е необходимо да се слага сол, ако е на минимална твърдост, аз съм сложил)
Чашките са от дуралекс, каквато е и посудата ни - някакви идеи? Пробвал съм различни програми - без ефект.
Не съм ползвал гланц. Всичко друго е измито идеално!
Таблетки които съм ползвал са: финиш - класик и всичко в едно и някви от кауфланд с италианско знаме, солта е кауфландска ако има значение.
kozl - майстор
Миялната не измива дабре, а на п ка става ли?
Нашите чинии от аркопал останаха без шарки. Вече са чисто бели.
torbalan - Дървен философ
Чашите от кафе (особено ако го вариш в джезве) ги плакни преди да ги сложиш в съдомиалната...
То всъщност, ако няма червило по тях - не виждам особен смисъл да се слагат в съдомиалната изобщо. :)

Иначе машината добре си мие.

Химията, която разтваря мазнините, не разтваря кафето. За това така се получава.
Gnus - специалист
Опитай да поставиш чашките в зона с по-добра струя.
Но от друга страна, кафето е толкова ситно, че минава през всички цедки, завърта се с водата и полепва по всички съдове. Затова чашките от кафе са едно от малкото неща, които чистя от утайката, преди да ги сложа в миялната.
marian1 - майстор
не, кафето се прави от кафеавтомат....
това не разбрах - а на п ка става ли?
Gnus - специалист
marian1 написа:
това не разбрах - а на п ка става ли?
Аз го разбрах, ама погрешно :-D
kozl - майстор
Еми писах от смартфона в движение и те така. На ръка отмива ли се?
Не мога да повярвам, че миялната с модерните препарати, дето ми премахнаха украсите по чиниите не може да се справи с кафето по чашите.
Обаче дуралекс не ползвам. Само аркопал и порцелан.
marian1 - майстор
Да, на ръка всичко е ок. Даже преди да ги сложа в миалната, ги омокрям - но никакъв ефект. Утайка няма, освен засъхнала течност по дъното, но проблема е само по страниците на чашките, дъната са чисти....опитах да снимам, но не се получава
lov - майстор
Сигурен ли си че разпръквача работи добре особенно горния където обикновено се слагат чашите за кафе. Сложи чашите долу за експеримент и докладвай.
kozl - майстор
При моятя миялна тръбата с въртящия разпръсквач е закачена на горното чекмедже и при издърпване излиза от тръбата на гърба, в която стои гуменото уплътнение. Ако и при теб е така провери си уплътнението. Извади чекмеджето и огледай да не е спукана тръбата, да не са запушени дюзи.
На АЕГ - то има и още една особеност. Горното чекмедже има две нива на фиксиране и съответно тръбата има два входа по един за всяко ниво, а на всеки вход има обратен клапан, така че да не връща от водата през входа, който остава несъединен с тръбата на гърба. Тези клапани са много прости като консрукция, но са още едно място от което може да се влоши измиващата струя при повреда в тях.
Това с кафето излезе подвеждащо, защото предполагам ако пробваш с дълбока чаша от засъхнал айрян измиването също няма да е на ниво .
  • 1
  • 2

Тема "съдомиялната не измива добре кафе?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: