• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Insomnia - специалист
Здравейте. С какво да почистя монтажната пяна която е пръснала върху профила на алуминиева дограма? Доста голяма част почистих след много фино търкане с нокът. Обаче има едни места на който нещата не стават и по тоя начин. Тези пръски са особено упорити защото са получени от първото пръсване след като флакона с пяната е бил отворен. Явно там има повече втвърдител. Знам ли. Но е факт че механическо мяхане нямат. Така че дайте някакъв акъл за някаква химия с която мога да опитам.
kaltchevmg - специалист
Мисля че пяната се чисти с корселин.
Има един флакон който се продава там където продават полиуретанова пяна. На английски звучи така PU CLEANER. Имам един такъв в нас и съм го ползвал мисля че на съдържанието пише ацетон. За всеки случай отиди и виж на някой от тия флакони какво е съсържанието. Задължително го пише за да може ако се "опариш" с него да кажеш на доктора какво точно си ползвал.

Намерих и линк
http://www.makroflex.ee/global/index.ph ... ,0,0,1,0,0
velsi - Почетен майстор
Няма да свърши работа никаква химия. Само механично, бавно и внимателно. Вече обсъждахме въпроса. Препарата, който се продава е само за прясна пяна. Основното му предназначение е за почистване на инструментите по време на работа. Той не реагира с вече втвърдена пяна. Съществува чистител за вече втвърдена пяна, не знам дали се продава в България, но на него пък изрично пише да не се употребява върху дограми. Така, че стъргане му е майката.
Insomnia - специалист
Лоша работа. Със стъргане неще, освен ако не си сваля боята на дограмата. Ще изчакам за още идей по въпроса. Благодаря за идейте до момента :)
hygro - майстор
Повярвай на velsi - той се маже ежедневно с тази пяна и ако е имало начин, мисля, че пръв щеше да го е научил. Така че най-вероятно лозето си иска мотиката...
velsi - Почетен майстор
Insomnia написа:
Лоша работа. Със стъргане неще, освен ако не си сваля боята на дограмата. Ще изчакам за още идей по въпроса. Благодаря за идейте до момента :)
Ако не те дразни много можеш да изчакаш малко във времето. Оставена на външни влияния (въздух и слънце) пяната старее бързо, става крехка и ронлива и може би ще ти е по-лесно да я отстраниш механично.
Стефан - майстор
Риторичен въпрос, не е предназначен към никого. Просто разсъждавам, че монтажниците трябва да разполагат и с чистител за пяната, след като по някаква причина е изцапана дограмата. Нормално е в процеса на монтажа да се изцапа. И естествено, да почистят, не само пяната, но и всякакви остатъци при монтажа, и предадат качествено услугата.
velsi - Почетен майстор
Стефане, престани, ако обичаш да ходиш от тема в тема и да даваш тежки заключения какво трябва и какво не трябва, кой бил майстори кой не бил и така нататък. Какво монтажниците е трябвало да направят не е предмет на този разговор! Човека зададе конкретен въпроси и мисля получи адекватни и конкретни отговори. И мене много пъти са ме изпращали на монтаж без да разполагам с чистител. И какво правим тогава? Отлагаме монтажа ли? Както е казал народа: "Като се обърне колата - пътища много." Да, знам, трябвало е и да преметат и боклука да изхвърлят и да почерпят даже, че са им създали работа....
Insomnia - специалист
velsi написа:

Ако не те дразни много можеш да изчакаш малко във времето. Оставена на външни влияния (въздух и слънце) пяната старее бързо, става крехка и ронлива и може би ще ти е по-лесно да я отстраниш механично.

Ами ще се наложи да изчакам слънцето да си свърши работата. Ако можеше с търкане щях да съм го направил. Благодаря на всички за отговорите :)
  • 1
  • 2

Тема "С какво да почистя монтажна пяна ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: