• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
крум - специалист
Благодаря.
Квадратът е към 36.хх лв. Оранжеви са - както казах, това не им е реалния цвят. Доста приятен мек оранжев. Може би най-близо е на последната снимка най-долната плочка в дясно (най-светлата).
Ето това е линка от сайта им: линк
За жалост (може да е само от моя монитор де) и на сайта им не се виждат в истинските цветове. Имаше страхотни фризове към тая серия, но ние изрично решихме, че банята ни е доста малка за фризове.
Ако ми остане време, като почна да ги слагам ще взема едно парче от плочка и ще напаснем цвета на колежката дизайнерка на монитора - той е добре калибриран и би трябвало да може да се направи снимката в реален цвят без проблем.

Вечер като влнеш в тази стая и не светнеш лампата, плочките изглеждат още по-добре отколкото на светло. Това ни наведе на мисълта, че не искаме ярко осветление в банята. Сега мъдрим над голямата дилема какво да е това осветление, което хем да не е ярко, хем като чистиш да ти е достатъчно осветено.

За гостито - поканена си. А и летището е близо - има-няма 15 км и само един светофар по пътя. Само да привършим с къртенето, че днес пак зарязахме всичко в бетон и мърсотия (вчера свалях посред нощ куфража на колоните и гредата в хола).
Както го гледам, голямото къртене е към края си - само трябва да се изкъртят каналите за новата ел. инсталация и мозайката от пода в коридора (4 кв.м.).
Тани - модератор
може би така

Прикачен файл

img_0570_497-1.jpg
img_0570_497-1.jpg (72.17 KиБ) Видяна 12350 пъти
крум - специалист
Да, нещо такова на лампа. На дневна светлина са още по-светли.
Поздравленя за банята :jg: Ще ползвам идеята за вграденото казанче между тръбите. :)
крум - специалист
Не вярвах, че толкова скоро ще започнат да идват "изчистващите идеи", но ето че се почна...
Както съм направил стената между банята и кухнята, тя ще бъде с еднаква дебелина навсякъде - 14 см. вътре и 19 см отвън.
Това е минималната дебелина за вграждане на казанчето.
Днес докато разглеждах разни снимки на бани и видях една с вградено в ниша огледало.
От тук ми щукна, че навсякъде с изключение на местата, където е тръбата за канала и казанчето, стената е куха.
И... разбира се веднага започнах да се замислям защо съм тръгнал да правя стената еднакво дебела навсякъде.

Та идеята е да се изтъни стената в частта си между вратата и тоалетната (казанчето). Така банята там ще се разшири с 10 см.

Като работа ми се вижда не лека задача - най-малкото ще се разглобява гипсокартона в 1/3 от стената, което няма да е лесно и ще се купува/транспортира още един лист гипскартон. Водопроводът ще се преправя пак. Ще се слагат нови профили... абе въобще усложнения ще има.

Със сигурност ще пострда и шумоизолацията - там, където ще се изтъни стената, ще има само 1 пласт минерална вата.

Прилагам скици.
Давайте идеи.

Иначе до утре няма да пипам нищо. Ще го оставя да преспи.

Прикачен файл

bania2.gif
Новата чупка, която ще се получи в стената
bania2.gif (1.89 KиБ) Видяна 12246 пъти

Прикачен файл

bania1.gif
Банята както е сега
bania1.gif (1.92 KиБ) Видяна 12246 пъти
Emerald - модератор
Да не искаш да кажеш, че почваш да го разбиваш пак? :shock: :lol:
Лелеее, колко години си планирал за ремонт на банята?

Круме, знаеш ли, не си намирам аз лично място с този леген за душ-кабината, който изобщо не пасва като размер. На теб не ти ли бърка в здравето и защо всъщност ти беше нужен готов фабричен? Първо имат страшно "чип" вид и второ, хич не ти пасва като размер и ти начупва излишно пространството. :?
крум - специалист
Няма да го разбивам. Преспах идеята и се отказах... Не искам ръбове в банята.

А за поддушовото корито - това беше най-близкия размер, който ни удовлетворяваше. 90х75. Ако имаше 100х75 щеше да е прекрасно, но няма... А и исках да е на всяка цена порцеланов, не акрилен или метален. Другият вариант беше аз да го правя, ама това значи, че отивахме на едни 2-3 месеца още с ремонта, като гледам как съм с времето...

А и нали се стремим всичко да изглежда "Чип/Рустик/Просто/Селско" :)

Вчера нарязах плочките за едната стена, така че в понеделник може и да кача малко снимки с почти завършена душкабина
Разстоянието между поддушовото корито и стената наистина е загубено, но може да влезе в употреба, като се сложи някаква полица за принадлежности по-нагоре на стената. :)
крум - специалист
Това е и идеята :)
Полици от тик. За разни аксесоари - винаги са полезни за сапун, душ-гел, изтривалки и т.н.
А и ще са доста далече от душа (1 метър)
Galski - специалист
Браво. Круме! До тук екстра! Цвета на плочките не си личи извъобще какъв е, но щом на вас ви харесва - значи са хубави! По принцип оранжа и червеното никога не излизат реални, пък и много зависят от светлината :)
Та, аз да се намеся с една идея - за тез лавици - вместо тях - сложи си една душ седалка на Равак. Страхотни са, скоро и аз ще се сдобия с една такава :) - цената е ок. 300 лв. по спомен.
Ей това имам предвид
И без друго батерията и душа са ти от другата страна - та това "загубено" местенце е много удобно за една такава "глезотийка" :-D

Хайде, чакаме снимки вече с плочките!!!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Банята - как да спечелим още малко място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: