• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Slavi1 - напреднал
Така и не се обади за офертата за кухня........
Galy - специалист
Вчера започнах да редя ламинат. Много съм доволен. Ето малко снимки, макар и правени с телефон. Ламината подмина дори очакванията ми за качество!

Прикачен файл

IMG_4024.JPG

Прикачен файл

IMG_4029.JPG

Прикачен файл

IMG_4030.JPG
Spaidy - специалист
Ламината какъв е? Като марка и модел ме интересува? :)
Shark - специалист
Добре изглежда :thumbs:
Какви первази си харесал?
Galy - специалист
Ламината е Куикстеп Кънтри. Откакто го видях преди повече от година, не можах да открия достоен заместител ;)
Первазите са си негови си. Без тапи, ъгли и т.н...зарязват се. Но мисля още. Не съм ги купил. Скъпички са
asenlynch - специалист
Стои много красиво този ламинат.Като модел не ми е познат, а можеш ли да ми кажеш марката каква е?
А що се отнася до первазите, за които говориш, то те са много по-красиви от стандартните, но и цената им е в пъти на горе. :)
Между другото изолацията (подложката), която си ползвал наистина си струва парите...
Galy - специалист
Подложките отдолу са даже 2. Една 2мм за най-долу, върху нея фибран 5.5мм. Модела е този, който съм писал - Quickstep. Ламината е белгийски. Внасят го ЛИА. Ако някой реши да купува, да ми пише. Има с какво да помогна ;)
asenlynch - специалист
Презапасил си се с подложка, колега! :rolleyes: Със здраве да се ползва!
Shark - специалист
Galy написа:
Первазите са си негови си. Без тапи, ъгли и т.н...зарязват се. Но мисля още. Не съм ги купил. Скъпички са
Явно си харесал тези от МДФ, но не ти ги препоръчвам по ред причини. Поради структурата си няма как да копират релефа на стената, както тези от ПВЦ, а и майстора колкото и да ги напасва по ъглите външни/вътрешни винаги има фуга между первазите и на мен ми стои грозно.

Аз скоро слагах ламинат и взех первази от ПВЦ на цена 8.50 лв за 1 бр., перваза е с височина 7 см. и дължина 2.50 м. има различни цветове, както и ъгли вътрешни/външни, тапи...
Има място и за прекарване на кабел зад перваза, но мен това не ме интересуваше. Има и такива с канали в тях, като предната част се маха и се поставя кабела, но те са ми супер грозни.
asenlynch - специалист
Shark написа:
Galy написа:
Первазите са си негови си. Без тапи, ъгли и т.н...зарязват се. Но мисля още. Не съм ги купил. Скъпички са
Явно си харесал тези от МДФ, но не ти ги препоръчвам по ред причини. Поради структурата си няма как да копират релефа на стената, както тези от ПВЦ, а и майстора колкото и да ги напасва по ъглите външни/вътрешни винаги има фуга между первазите и на мен ми стои грозно.

Аз скоро слагах ламинат и взех первази от ПВЦ на цена 8.50 лв за 1 бр., перваза е с височина 7 см. и дължина 2.50 м. има различни цветове, както и ъгли вътрешни/външни, тапи...
Има място и за прекарване на кабел зад перваза, но мен това не ме интересуваше. Има и такива с канали в тях, като предната част се маха и се поставя кабела, но те са ми супер грозни.
Прав е колегата, само с уточнението, че ако стената е права (т.е. без особени неравности) , например гипсокартон, то въпросните МДФ первази стоят наистина много красиво, но ако има доста кривини най-добре да сложиш някакви пвц первази.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Тема "Ремонт, който продължава...дълго :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: