• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
silllveto - Майсторица
Укрепването е с П-образен лайзен. Размерът е 80х50х6мм. На два реда е, заварени през някакво разстояние един към друг. След това е засводено със същия лайзен.
Заваряването става с по-силен електрожен и нужните електроди, които да могат заварят желязо с тази дебелина.
"Трегерът" се разпъва с крик, първо от едната страна, после се мести от другата, така че да не може плочата да легне само на 2 точки например.
Имаме проект от стр.инж., но ако го бяхме следвали, трябваше да ползваме единствено L-образни профили в ъглите и без засводяване. Мен малко ме стресна тва и решихме да се подсигурим, щото стената беше носеща.


Изображение

ИзображениеТова е планка, на която е стъпила вертикалната част на конструкцията. Към нея има заварени железни "шишове", които са забити надолу в плочата.
Свързващите части м/у двата лайзена са парчета от него.

Изображение

Такива "шишове" има заварени и забити нагоре в горната плоча.
rulom - модератор
Тая розетка там ?...на носеща стена комин, май не е съвсем носеща, ама застраховането си е най-сигурно :wink:
silllveto - Майсторица
Не един, ами три комина. Които сигурно никога няма да ползваме. Но съм чула, че не е добре да се махат и няма да ти казвам колко ме е яд, щото исках по-голям отвор. Останалата част от стената си беше носеща. То по принцип всички са, но тази е с 2 реда тухли.
Първоначалното ни желание беше да съборим 2 тънки стени, но стр.инж. обясни, че може само едната и централната част от другата, ненадвишаваща 1/3 от размера на перпендикулярната. Аз тва разбрах.
И така започнахме да действаме по проекта, който имаме.
rulom - модератор
Тия обли сводове, малко ориенталско ми идват :lol: ....облечи с картон и сложи лунички в арката на свода :wink: 6-7 и повече бр. от по 10W от малките лунички тип "звездно небе" и ще заспи :wink:

Слагаш повече бройки и по-слаба мощност. За тези ти говоря :
Изображение
silllveto - Майсторица
Всъщност не исках свод, защото отвор ще има и от другата страна на комина (+още 65см стена) и идеята беше той визуално да прилича на широка колона облечена с камък.
Лунички в свода няма да слагам.
Иначе нямам нищо против ориенталския стил, знаеш :-D но няма да бъде.

Нещо такова беше идеята, но сега трябва да има свод.

Изображение
Nini - напреднал
Здравей Силве!Моля да ми кажеш,колко см е светлия отвор на свода който сте направили в носещата стена?Искам на вилата да направим точно такьв отвор?
silllveto - Майсторица
При нас дойде 2м. Колкото-толкова. :)
Някъде писах, че големината на отвора има отношение към дължината на перпендикулярната стена. Ако някой има по-конкретни знания, може да обясни по-ясно. :?
Nini - напреднал
Благодаря,Силве! Пьрвият етаж от вилата ни е също старо строителство и аз искам да направим такъв отвор с плъзгаща врата или свод между трапезарията и хола.Със съпруга ми имаме сериозни спорове, тъй като той се опасява,че стената е носеща . Ще следя с интерес твоя ремонт,а ако има и още снимки ще е чудесно...
а със съпруга ми ще се опитам "со кротце и со благо....ако требе и со малко кютек" да го убедя да го направи :roll:
silllveto - Майсторица
Ремонтът малко го позамразихме, но така или иначе от тук нататък следват мазилки, шпакловки и кашон :razz:

На стара къща без колони всички стени са носещи. Най-добре е да се консултирате със строителен инжинер.
"Со кротце и со благо.... или со малко кютек", успех! :wink:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Бяла, спретната къщурка..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: