• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
silllveto - Майсторица
Само че не е бяла, нито спретната :razz:
Преди време бях пуснала тема за къщата ни, но понеже ремонтът се проточи във времето и я промених на "Моите бани".
Имам конкретен въпрос, но понеже ще възникнат още много, реших да подновя темата за къщата.
На първо време бих искала мненията ви, относно терасата: какъв цвят да са фугите и какъв цвят да е парапета?
Къщата е бледожълта (не е лимонена както изглежда), плочките кафеникав рустик, а оградата ни е черна. :?

Прикачен файл

Изображение042.jpg
Изображение042.jpg (36.4 KиБ) Видяна 17563 пъти
Последна промяна от silllveto на ср юли 29, 2009 6:46 pm, променено общо 1 път.
shadowman - майстор
Нещо тъмни, че ще се цапа лесно.
Deo-x - специалист
На терасата по ще отива с метален парапет с разни форми боядисано сходно с цвета на гранитогреса или бели балюстри ще се връзва добре с жълтите стени.
silllveto - Майсторица
Мерси за отговорите :)
За фугите се колебая между черно, тъмносиво и кафяво. Все си мисля, че май трябваше да ги оставим 3мм, а те са 2 :?
Парапетите са готови, но утре ще ги снимам на светло. За тях се чудя дали в черно (като оградата), или в кафяво, но по-тъмно от греса. :?
emil_v r - майстор
Фугите - тъмнокафяви, а те - парапет , има и вариянт със стъкла /пана.

Прикачен файл

DSC08311.JPG
DSC08311.JPG (25.69 KиБ) Видяна 17524 пъти
hkoko - специалист
За парапета да е нещо като ковано желязо има продават готови такива орнаменти.С цвтят ма патинирала мед - подбери и сходен цвят за фугите с този който си ибереш за парапета.
silllveto - Майсторица
Както писах по-горе, парапетите са готови, железни, прости като дизайн с извивка против катерене на децата. Само съм ги грундирала.
Ем, мразя алуминиеви парапети, предпочитам ковано желязо, но поради едикакви си причини ще монтираме тези (които ще снимам утре). Те са дело на свекър ми, подарък :) За фугите ще те послушам - тъмнокафяво, а вероятно клоня към този цвят и за парапета. Но пък къщата е близо до оградата, която пък е черна :?
Сега бягам да шкуря една стена (децата спят :-D ), че стана късно. :|
silllveto - Майсторица
Емо, иначе това, което си снимал е много хубаво. Гранитогресът ни на стълбите би трябвало да изглежда подобно. Само че не знаем дали да слагаме лайсни. Не ни се иска, но пък да не се пързаляме... :razz: За там пък къкъв парапет имаме...
Ето парапета и оградата. Всичко е изпълнение на свекър ми.
Само боята е от моя милост :roll:

Прикачен файл

Изображение042.jpg
Изображение042.jpg (22.16 KиБ) Видяна 17435 пъти

Прикачен файл

Изображение020.jpg
Изображение020.jpg (77.28 KиБ) Видяна 17435 пъти
mim - специалист
как всичко от свекъра, и момиченцето е твое изпълнение :-D

аз също поддържам идеята за патинирана мед, нищо че оградата е черна, мисля че пак би отивало, заради жълтите връхчета на оградата
silllveto - Майсторица
:lol:
Идеята е супер http://209.85.135.132/search?q=cache:_u ... lr=lang_bg
Но на тва парапетче, ще е като на свинче - звънче :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Бяла, спретната къщурка..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: