Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Правя уточнението, че няма да правя ремонта сам, а ще разчитам на майстори, но тук като цяло бих искал да почерпя идеи за цялостното разпределение на оскъдното пространство.
Изображение


Скицата не е много нагледна, но се надявам да дава представа за нещата. Самият апартамент е 38кв, а с 2та усвоени балкона е 45кв. Целият е за ремонт и затова сега е момента да правя по-дългосрочни решения. Ако не става ясно от картинката, представлява коридор + кухня + баня + стая. Целта ми е кухнята да стане спалня, коридора - бокс, а стаята всекидневна. Първоначално мислих да изкарам кухнята на балкона в по-голямата стая, но ми казаха, че няма да може да се изкара вода там без да се загубят 20-30 см от пода за наклон за оттичане и реших да пробвам с коридора. В момента на закупуването хората си бяха извели чиста и отходна вода в коридора и си бяха сложили мивка + пералня. Печката бяха извели с аспиратор във вентилационната на банята... Тук идва първият ми въпрос:
1.Може ли да се изведе аспиратора до коминното тяло, което е м/у банята и кухнята - т.е. тръбата да бъде дълга над 2,5 метра, защото четох, че може да доведе до проблеми при отвеждането на въздуха. (Идеята е да не омирисвам баните на хората над мен на пържено, примерно)?
2. Наистина ли извеждането на водата на балкона е толкова лош вариант?
3. Четох, че в панелните блокове не е най-добрата идея да вкопаваш кабелите в стената, още по-малко да си копаеш за контакти. Означава ли, че единствения ми вариант е контактите да са "открити", а не вкопани?
4. Тръбите в банята са открити и ми се иска да ги "закрия", гипскартон ли би бил най-удачния избор с оглед на това, че винаги може нещо да се развали и трябва да имаш малко по-лесен достъп дотам?
5. Ако реализирам коридора като кухненски бокс, какво ви е мнението за един "сгъваем" барплот, защото не мисля че ще имам място за нормален размер?

Прикачам няколко снимки, дано дават някаква представа.

Прикачен файл

DSC04781.JPG стая

Прикачен файл

DSC04772.JPG коридор

Прикачен файл

DSC0478822.jpg нещо като нескопосана скица
Явно не съм пуснал темата както трябва или просто няма какво да се каже.
Може да я заключвате или триете, колкото помогнала толкова ...
Evgeni30 - специалист
здравей,

според мен си направи малко боксче в хола, сега са модерни, за да ви е лесно при домакинстването, а пералнята може в коридора.

Тъй като апартамента не е много голям, не претъпквайте с мебели. Един човек от форума си беше направил много хубави гардероби и шкафове за балконите, за да закрие чупките отстрани.

Направи и мръсен канал за миялна в холчето. А свободното място в антрето може да направите вграден гардероб.
Направете външна изолация на балконите, че ще ви е студено иначе.

Поздрави от мен

Ако искаш ми напиши скайпа си, :)
Готово е, оставих си го стая + кухня. Обзавеждането ще е минималистично, само най-необходимото, но качествено.
Реших, че от 45 квадрата не може да стане 3 стаен и да се блъскам навсякъде, по-добре ежедневен комфорт отколкото място за "гости" :drinkers:
galin56 - специалист
Хол и кухня ли го остави? Според мен идеята ти кухнята да стане спалня не е лоша. Даже е много добра. В хола си правиш едно кухненско боксче/ъгълче до дограмата на балкона. Вуйчо ми си направи в неговия апартамент по същия начин. Поради същото съображение с наклона го остави без мивка. Ще ползваш тая в коридора. Вярно неудобно е, но в гарсониера все пак не можеш да очакваш супер удобство. За един час на ден докато се сготви и чат пат да се измият съдовете ще се разхождаш по малко. За кабелите не съм чул да е невъзможно да ги вкопаеш в панела. По-трудно е правенето на канала, но не и невъзможно. В хола си слагаш една малка секцийка за ТВ-то бюрце за компютъра(сигурно имаш щом пишеш и във форума) и един диван с масичка срещу тв-то и това е. Като гледам скицата само за едно ме е яд. Защо не са сложили вратата на банята до тази на кухнята/спалнята. Така ти се отваря целия ъгъл след входната врата в дясно. За мивка и пералня, ако се хванат(щото на скицата не са ясни метрите) или нещо друго каквото си решиш.

Вариант 2. По-лесен като, че ли :roll: . Кухнята си оставя кухня, в хола плътно до прозореца забиваш една спалня(или някакво легло), където да спиш. От леглото на вътре си редиш мебели типични за хол. В коридора ако се хване някакъв вграден гардероб, както предложи някой, ако има как да се хване разбира се и това е.

И честито за апартаментчето. Ако си сам или за двама(ти и някоя мацка) си е перфектен за преживяване докато в бъдеще не ти се отвори парашута за нещо по-голямо, което искрено ти пожелавам. Ако си семеен и планираш деца в гарсониерата няма как да стане, но предполагам че и на теб са ти ясни тея неща.

Поздрави и със здраве да си го ползваш!
Galy - специалист
Нещо много важно, за да кажа мнение...на кой етаж е жилището?

Тема "Проект за панелен маломерен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: