• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
didonekoisi - специалист
Здравейте,
надявам се да съм уцелил раздела.
От октомври 2012 съм горд собственик на ново жилище на тапа. От февруари 2013 вече имам Акт 16. Общо е 51,6 м2.
От както съм го взел чета във форума и сега се престраших да пиша.
Ето схема на апртамента:
Прикачен файл:
Shema 1.jpg
Shema 1.jpg (49.87 KиБ) Видяна 11498 пъти
Снимки на банята. Стената на среща е бетон и е носеща, затова и тръбите не са вкопани, вижда се канала за душ кабината, които няма сифон и тръбата за мивката.
Прикачен файл:
P1050652.JPG
Прикачен файл:
P1050658.JPG
На тръбата за моноблока съм сложил едно коляно да мога да си го ползвам временно като канал. Там където съм вързал крана са изводите за бойлера, а малко по горе е кабела. Близо до куфара има извод за студена вода на моноблока. Горе на куфара има тръба за отдушник и кабел за вентилатор.
Прикачен файл:
P1050786.JPG
Под стола се вижда къде е втория канал с рогов сифон, покрил съм го с дъно от пвц, да не смърди.
Прикачен файл:
P1050788.JPG
didonekoisi - специалист
Продължавам.
Поглед от дневната към коридора и входната врата.
Прикачен файл:
P1050694.JPG
Дневната. Има доволно количество контакти. Не знам дали се виждат добре.
Прикачен файл:
P1050677.JPG
Прикачен файл:
P1050678.JPG
Кухненския кът. Тук също има контакти бол. За хладилника, печката, аспиратора и 2 за обща употреба. На гърба на тази стена е банята и ВиК-то е общо. Освен за мивка и смесител има и още изводи за пералня или съдомиялна, както и контакт.
Прикачен файл:
P1050707.JPG
Поглед от спалнята към терасата. В спалнята няма друго интересно освен бели стени контакти и ключове.
Прикачен файл:
P1050685.JPG
didonekoisi - специалист
Малко подготовка преди работа
Прикачен файл:
P1050729.JPG
и започнах най напред с терасата. Първо хидроизолацията, след много чудене дали да слагам.
Прикачен файл:
P1050730.JPG
Прикачен файл:
P1050732.JPG
Инструмента за рязане.
Прикачен файл:
P1050755.JPG
Прикачен файл:
P1050759.JPG
Следва...
didonekoisi - специалист
Вече и цокъла или там както се казва е готов
Прикачен файл:
P1050797.JPG
При вратата блицо до канала където е най ниско се наложи малко импровизация тъй като плочките бяха под нивото на профила, но мисля добре се получи :-D .
Прикачен файл:
P1050798.JPG
Тука мисля добре се получи линията.
Прикачен файл:
P1050799.JPG
След като се фугира терасата придоби съвсем друг вид. Остана само отгоре на цокъла да довърша. Надявам се да не съжалявам че съм сложил бяла фуга.
Прикачен файл:
P1050807.JPG
Да уточня че терасата сме я правил аз и чичо ми. На мен ми е за пръв път, докато той има малко опит. На мен ми харесва получи се прилично. Следва...
didonekoisi - специалист
От тук нататък следва банята, която има доста работа, като се надявам на съвети от ваша страна, защото освен ВиК-то другото мисля да се пробвам сам. След банята ще направя дневната за да мога да се нанасям по скоро. Спалнята ще е за накрая.
За банята съм се спрял на 3 варианта. Първият е така както са го предвидили строителите. По принцип са предвидили вертикален бойлер ама ми се струва че няма да е много удобно.
ИзображениеИзображение
Изображение
Вторият вариант.
ИзображениеИзображение
Изображение
Третият вариант.
ИзображениеИзображение
Изображение
Първия вариант е най неудачен. Клоня към 2 и 3, като разликата е в разположението на мивката. Не знам дали на 2рия вариант мивката не е много близо до душ кабината иначе най добре ще бъде с вертикален бойлер.
На стената срещу вратата където тръбите не са вкопани мисля да направя предстенна обшивка със зеления ГК. Това зеленото дето се вижда на рендера е ГК. Тавана мисля да е окачен.
Приемам забележки и предложения.
Поздрави.
П.П. Забравих да спомена че съм предвидил душкабина 90х90, по малка просто не е удобно дори и за моите скромни габарити.
хоризонтален боилер над вратата.
didonekoisi - специалист
От крилото на вратата до тавана е 507мм, плюс минус, ако приемем че окачения таван е 100мм остават 407. 80л бойлер е ф385 и остават 22мм, а може и по малко да са. Или трябва окачения таван да е прекъснат.
Ако ще е хоризонтален предпочитам да е ф460 иначе много бързо ще свършва топлата вода. Така си мисля аз :? .
Другото което ме притеснява е че бойлера става много заврян, между стената и куфара е 1190мм.
Не е лошо като идея ще отвори банята, но ме притесняват нещата който съм изброил.
galin56 - специалист
Изображение
На мен пък такъв вариант изобщо не ми харесва. Всеки път като влизаш в банята да минаваш под бойлера и да имаш чувството че ще падне и ще те захлупи.

ПП:На мен най ми харесва вариант 2 със вертикалния бойлер. На второ място 1 вариант(аз лично не бих го предпочел пред вар 2). А третия вариант за него направо и не се замислям. Струва ми се най-неудобен.
tysonlkr - специалист
+1 за вариант 2
Това е най оптималното решение при използване на вертикален бойлер. Аз също съм много песимистично настроен към хоризонталните бойлери, поради по бързото свършване на топлата вода :wink:
velsi - Почетен майстор
Разлепи лепенките от дограмата, ако вече не си го направил, за да не ревеш после, че нямат махане!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Двустайно ново жилище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: