• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
pezz - помощник
Здравейте на всички,
тук ще ви покажа как си разширих терасата и под разширението се получи удобен навес.
И така,терасата ни беше много тясна(широка само 1метър и дълга около 5м.).Решихме да си я разширим за да стане удобна за ползване.Да поясня,че тук става въпрос за терасата на втория етаж на къщата,нея ще разширявам,а долната тераса получава навес=бонус.И сега снимките :)

Прикачен файл

rsz_Снимка0076.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка0075.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка0081.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка0082.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка0085.jpg
pezz - помощник
Продължаваме със снимките

Прикачен файл

rsz_Снимка0090.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка0091.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка0098.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка0103.jpg Тука вече започвам втория етаж на терасата

Прикачен файл

rsz_Снимка0110.jpg
шоп - майстор
Чест и почитания, шапка ти свалям. Получава се много практично. Хем тераса, хем навес и веранда. Колко метра напред е изнесено. Като гледам от снимките около 3 м пред терасата и 4 м пред къщата.

Мен ми предстои направа на същата тераса 10 метра дълга и 3,5 или 4 метра изнесана напред. Но мисля да я правя от метални профили, защото ме притеснява здравината на дървото. как се държи тарасата, вибрира ли, подава ли?

Успехи
pezz - помощник
Размерите са 3,20х10,40м.общо цялата тераса.

Прикачен файл

rsz_Снимка0137.jpg

Прикачен файл

rsz_Снимка0122.jpg Ето и още нещото.Стълби за втория етаж.

Прикачен файл

rsz_Снимка0139.jpg Подготовка за стълбите.

Прикачен файл

rsz_Снимка0141.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0284.jpg
colyo - специалист
Страхотно е станало. И на мен ми предстои нещо подобно ( разширяване на верандата на първия етаж и навес-продължение на терасата на втория етаж, но не смея да правя нищо преди да взема акт 16.
шоп - майстор
Според мен темата ще е много полезна.

Моля ако е възможно да качиш и детайлни снимки на сглобки, захващаня и т.н.
Как си съединил( слепил) гредите на стълбите? Само с шпилки или или си използвал и лепило (какво)
С какви размери са гредите под дюшамето и не вибрират ли на 3.2 метра? И самото дюшаме колко см е?

Доста въпроси, но предполагам и други колеги ще ги зададат.
pezz - помощник
Гредите на стълбището са 10х10см. и са захванати една към друга само със шпилки.Даже ги удължих до 5,3м.Така получих размер 530х20х10см.Ще се опитам да обясня как го направих.Вземам 4 метрова греда,слагам след нея парче 1,3м.Така общата дължина става 5.3м.Върху тях слагам нова 4-метрова греда,но снадката да остане под тази новата греда,тоест сега започвам от към парчето което е 1,3м.Така в другия край ми остава да сложа ново 1.3м. и хващам със шпилка 10мм.през 1 метър.Така-дано да ме разберете.Сега за гредите между двата етажа използвах ребра 10х5см,наредени през 30см.И точно тук ми е грешката.Гредите са малко слаби и когато горе ходим малко вибрира пода.Не е фатално,но трябваше да използвам по дебели греди.Нещо от рода на 20х10 или 15х7,5.
Та така...
А за сглобките на стълбите по нататък... :wink:

Прикачен файл

rsz_img_0282.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0283.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0285.jpg Навесче над стълбите.

Прикачен файл

rsz_img_0288.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0338.jpg
Отвори се страхотна гледка към скромното ни градче.
rsz_img_0338.jpg (94.04 KиБ) Видяна 13274 пъти
pezz - помощник
Най-голям зор ми даде парапета.Голямо рязане,голямо шкурене.Ама стана.

Прикачен файл

rsz_img_0383.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0385.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0386.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0390.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0415.jpg Понеже стълбите са северни и когато вали дъжд много ги мокри реших тук парапета да е плътен.
VLADO66 - майстор
Предлагам ти да промениш заглавието на темата примерно:Трансформация на тераса в чардак :),защото това си е именно чардак.
pezz - помощник
След като направихме терасата,и преди още да сложим парапетите се оказа,че вятъра ще е голям проблем.Оказа се ,че има едно постоянно течение и не е приятно като постоиш по дълго.А при вятър пластмасовите столове летяха из градината.Трябваше да затворя двете къси страни на терасата(или чардака :wink: ).След дълго умуване,с какво да го направим Семейния съвет (аз и жената)реши да бъде до половината с ламперия а нагоре плъзгаща дограма.Учудващо как тези две малки стенички промениха коренно микро климата на нашата тераса :) Сега и при много силен вятър на терасата се усеща като слаб ветрец.

Прикачен файл

rsz_img_0416.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0417.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0485.jpg
rsz_img_0485.jpg (106.78 KиБ) Видяна 13258 пъти

Прикачен файл

rsz_img_0486.jpg

Прикачен файл

rsz_img_0487.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Разширяване на тераса и още нещо..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: