Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
prascho - майстор
здравейте,

Правя една реконструкция в нас. Зазидах вратата на кухнята, като ползвах тухли четворка "на булме". Тухлата дойде на ниво варова мазилка на стената. Няма място за мазилка от към коридора и сега искам да прикрия тухлите. Вариантите са:

1. Да си взема каменна вата 2см /с необходимата плътност/ и да я залепя на цялата стена. Бях се зарекъл да направя изолация на комина и ще продължа по цялата стена.

2. Днес ми хрумна, че мога да мина с по икономичен вариант. Да поставя 2 см вата при комина. Продължението на стената да го направя с обикновен гипскартон, който да бъде залепен тънко с кюфтета или с пяна.

Целта е да го направя относително лесно, бързо и без кривини. Не искам да стеснявам и без това тясното стълбище та скара няма да правя. Не търся и топлоизолационен ефект /освен при комина/, става въпрос за вътрешна стена.

Та питането ми е дали има пяна, която лепи ГК? Има ли някакъв чалъм при лепенето на плоскостите. Все пак говорим за плоскости с по-големи размери от обичайния фибран и стиропор..

Прикачен файл

изолация.JPG
изолация.JPG (11.55 KиБ) Видяна 2339 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Измажи новата зидария с лепило. За идеално, шпакловай цялата стена. Не виждам защо ти е вътрешна изолация на комина
prascho - майстор
привет,

Все пак реших да сложа единичен слой от 12,5мм GKB от страната на стълбището. Взех си 4 плоскости и торба лепило Перфикс. Ще направя майки от по 10 см /1200х100мм/ широчина, които ще разположа по периферията на стената и вертикално през 60 см. След като стегнат ще сложа ГК плоскости на топки и лепило по периферията. Да го кажем така.. Там където трябва да има профил за ГК, при лепене трябва да има майка от ГК :?: /така ми звучи логично/. При фуга Гк-Гк и ГК-мазилка ще ползвам самозалепваща лента с фюгенфюлер.
stenmark - специалист
Не ти трябват майки от картон.Ако не си лепил малко ще ти е зор понеже лепилото на Кнауф дърпа по-бързо от другите.И друго реда на топките не са през 60см ,а са четири реда.Дано да си взел картон с размер до тавана,а не на 2м.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
prascho написа:
Там където трябва да има профил за ГК, при лепене трябва да има майка от ГК :?: /така ми звучи логично/
Ами не е никак логично, просто защото долната повътхност на картона трябва да е плътно на нивото на майкатати... безсмислено е . То самото ти обшиване с картон е базсмислено. Толкова ли нямаш какво друго да правиш
prascho - майстор
Ама n_a как ме реже само :).

Прикачен файл

GK.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
prascho написа:
Ама n_a как ме реже само :).
Това е любов :rolleyes:
А другото са глупости :lol:

Тема "Лепене на ГК с какво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: