• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
hard_core - специалист
PSBSA18V-Li B2 с удар, бормашината, и тя е с функция удар :-D А за какво ще ми трябват....ами има по няколко стари мебели в стаите, които цели няма как да изхвърля...после монтаж на кухня, мебели...каквото потрябва. Мислиш, че няма да ми вършат работа?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не разбрах какъв е винтовертът, но да, мисля, че докато стигхнеш до него .... Давай снимките, че да те мислим конкретно :-)) И успех! Събарянето и метенето е най-благата работа - веднага виждаш резултата и няма кой-знае какво за объркване
Надявам се, си взел големи плетени чували за боклука
vgeorgiev - специалист
Машинките на Парксайд са екстра според мен (любител съм).
По комина предположих, че си на втори етаж.
Аз съм на първи над партер. От моя етаж започват кумините, като за всеки етаж има отделен комин.
Изкъртих го, за да не пречи на кухненските плотове. Цялото помещение е 3,10м на 2,45м.

Виж дали комшията от долу го е разкарал неговия. Ако да те съветвам да ги разкараш ако няма да ги ползваш.
Изображение

Другото нещо, което направих е да преместя вратата и прозореца леко на дясно. Нямаше място за един хладилник да се сложи. мисля, че беше към 40 см.
Изображение

Незнам до каква степен си готов да ремонтираш. Мога да ти дам доста практически съвета или неща, които научих по трудния начин. #-o
hard_core написа:
...
П.П. Само имам едно малко чудене относно това, дали банята и тоалетната/отделно са/ да ги правя преди другите помещения :? Ще се използват от майсторите, а не вярвам да пазят много -много...ще видим.......
При мен също са отделно. Започни да къртиш плочки (и мазилка ако пада) още от сега. Много работа може да ти се отвори. После мазане.
Аз процедирах така: изкъртих ги и двете. След това, направихме ВИК-то. Ако си с каменинови тръби сменяй! След това започнах да мажа банята. След мазането - хидроизолация. После дойде майстора да лепи плочки в банята. В тоалетната остави само тоалетната чиния. :toimonster:

Изкърти всички врати от сега ако мислиш да ги сменяш.

Още един едит: За дограмата... Ако искаш мога да те насоча към фирма, която прави Шуко дограма и като цена излезе почти колкото КМГ :) Работят по програма Енергийна Ефективност също. За това на лични, за да не се сметне за реклама.
Pooh - майстор
Крайно вредно и силно незаконно е да се кърти комин!
Няма значение на кой етаж си!
Аман от "разбирачи", дето къртят всичко наред ... щото им пречело ... неандерталци!
vgeorgiev - специалист
Pooh написа:
Крайно вредно и силно незаконно е да се кърти комин!
Няма значение на кой етаж си!
Аман от "разбирачи", дето къртят всичко наред ... щото им пречело ... неандерталци!
Може ли агрументи и ако обичаш без определения.
hard_core - специалист
n_a написа:
Не разбрах какъв е винтовертът.......
http://www.lidl.de/de/parkside-akku-sch ... b2/p214156
Pooh - майстор
vgeorgiev написа:
Може ли агрументи и ако обичаш без определения.
1. Комините са част от Общите части на сградата - не са Ваша ЛИЧНА собственост
2. Комините се изграждат така, че да могат да се почистват - отвор в мазето за почистване от насъбралите се сажди.

С подобно мислене се бутат комини, носещи елементи, затварят се етажни пространства ... все неща, които дразнят и тормозят останалите живущи в дадена сграда, но пък - нали сте си откраднали малко пространство - какво значение има какво мислят останалите ...
И ще продължавам да смятам, както и да твърдя, че подобно поведение е неандерталско. Съжалявам, ако съм Ви обидил, но вината не е в мен, че сте се разпознали. Каква е разликата между мутренски изпълнения по улиците и същите по домовете - манталитетът е един и същ, просто едните могат да останат скрити, докато не се похвалим "Как прецаках балъците ..."

Спирам с лиричните отклонения, че много офтопик ще се събере, а темата е по конкретен казус все пак. :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Pooh написа:
Крайно вредно и силно незаконно е да се кърти комин!
Няма значение на кой етаж си!
Аман от "разбирачи", дето къртят всичко наред ... щото им пречело ... неандерталци!
+1
martobas - специалист
Съгласен съм с Pooh.
vgeorgiev - специалист
Pooh написа:
vgeorgiev написа:
Може ли агрументи и ако обичаш без определения.
1. Комините са част от Общите части на сградата - не са Ваша ЛИЧНА собственост
2. Комините се изграждат така, че да могат да се почистват - отвор в мазето за почистване от насъбралите се сажди.

С подобно мислене се бутат комини, носещи елементи, затварят се етажни пространства ... все неща, които дразнят и тормозят останалите живущи в дадена сграда, но пък - нали сте си откраднали малко пространство - какво значение има какво мислят останалите ...
И ще продължавам да смятам, както и да твърдя, че подобно поведение е неандерталско. Съжалявам, ако съм Ви обидил, но вината не е в мен, че сте се разпознали. Каква е разликата между мутренски изпълнения по улиците и същите по домовете - манталитетът е един и същ, просто едните могат да останат скрити, докато не се похвалим "Как прецаках балъците ..."

Спирам с лиричните отклонения, че много офтопик ще се събере, а темата е по конкретен казус все пак. :wink:
за 1. съм съгласен.
за 2. по-горе написах: "Аз съм на първи над партер. От моя етаж започват кумините, като за всеки етаж има отделен комин."
кумини в мазето няма! няма и на долния етаж. Три етажа жилищни. всеки си има кумин.
С кое преча ?

Няма нужда да пишеш Вие с главна буква.
Разпознах се, защото видях "неандерталец" под мой цитат.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Ремонт на тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: